Олександр Турчинов, секретар РНБО України (2014-2019)
Олександр Турчинов, секретар РНБО України (2014-2019) 5 канал

"Влада безпосередньо фінансує російську агресію" – Турчинов про купівлю електроенергії в Росії

Читайте по-русски
Не можна казати про системну протидію гібридній агресії РФ, коли продовжуються поступки ворогу в енергетиці та на передовій, вважає політик

Санкції проти проросійських пропагандистських телеканалів і депутата "ОПЗЖ" Віктора Медведчука та його оточення не можна вважати системною протидією гібридній війні РФ, адже влада продовжує фінансувати Росію українськими грошима, купуючи електроенергію.  Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" сказав секретар РНБО України (2014-2019) Олександр Турчинов.

"Є така складова гібридної війни, як енергетична складова. І як можна говорити про боротьбу і про протидію російській агресії, коли чинна влада безпосередньо і серйозно фінансує російську агресію? Це стосується енергетичної складової гібридної війни, яка призвела до повної капітуляції чинної влади", – зазначив він.

"Вбивши, знищивши українську енергетику – і в першу чергу фундамент української енергетики – ядерну енергетику, вони сьогодні тримають енергетичний баланс винятково за рахунок перетоків електроенергії з Білорусі та Росії. Тобто фінансується тероризм у вигляді Російської Федерації, підтримується режим Путіна, підтримується агресивна позиція Росії проти нашої держави конкретними українськими грошима – грошима наших громадян. І це робить ця влада", – наголосив Турчинов.

"Тому говорити, що вони системно почали працювати… Два роки працювали, працювали – шукали мир в очах Путіна, і раптом прозріли. Ні. Це локальна подія, пов'язана з інтересами, скажімо так, політичного пристосування. Але, на жаль, серйозні поступки ворогу продовжуються. Зокрема, це стосується енергетичної складової гібридної війни, ну і того, що ми бачимо на сході нашої країни", – зауважив політик.

На думку Турчинова, якщо запроваджені проти пропагандистських телеканалів, Віктора Медведчука та його оточення санкції не отримають продовження у вигляді звинувачень у тероризмі, які мають бути потім доведені в українських судах та ЄСПЛ, пропагандистські телеканали та проросійські сили можуть вийти з ситуації переможцями.

"В чому є небезпека – вони все роблять не буду говорити через яке місце. Результат може бути – як завжди у них виходить, і цей результат може бути серйозним фіаско. Тому що у випадку, коли не будуть публічно висунуті звинувачення в тероризмі – я нагадаю, санкції на громадян України, які перебувають на території країни, накладаються на одній підставі – участь у терористичній діяльності. І у випадку, коли з цієї підстави ви робите конкретний крок – він має отримати підтвердження. А саме – конкретні кримінальні справи, конкретні звинувачення конкретним особам, передача справ до суду і вирок суду. Але, на превеликий жаль, цього нічого не зроблено", – пояснив він.

"Я не кажу навіть про українські суди. Але є такий суд, як Європейський суд з прав людини, і коли держава не підтвердить свої звинувачення конкретними судовими рішеннями, то ми можемо мати повернення цих колаборантів і їхніх інформаційних ресурсів уже як переможців. Це є небезпека", – підсумував екссекретар РНБО.

Дивіться повний запис програми "Велика політика":

Нагадаємо, 24 лютого Вищий антикорупційний суд за клопотанням детективів НАБУ та прокурорів САП наклав арешт на майно технологічного комплексу розташованої на території України частини магістрального нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок". Як відомо, "Прикарпатзахідтранс" пов'язують із народним депутатом Віктором Медведчуком, проти якого введено санкції.

Попередній матеріал
Харківські угоди Януковича стали кроком до окупації Криму Росією – Турчинов
Наступний матеріал
"Влада боїться і відчуває загрозу": Турчинов про справу проти Стерненка та інших патріотів
Loading...