ua.korrespondent.net

"Це політичний і економічний тиск": як Росія змінила тактику у блокуванні Азовського моря

Час затримки суден на Керченській протоці іноді становить до трьох діб

РФ в Азовському морі змінила свою поведінку, тепер почала затримувати іноземні судна при проході у Керченській протоці. Про це помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян сказав сьогодні на прес-конференції, повідомляє "Укрінформ".

Він розповів: "Ми відслідковуємо, що Російська Федерація змінила алгоритм своїх дій в Азовському морі... затримує в Керченській протоці іноземні судна, які йдуть в Україну, затягуючи час надання дозволів проходу саме через Керченську протоку. Є інформація, що час затримки суден іноді становить до трьох діб". За його словами, це впливає на економічну привабливість України.

Слободян нагадав, що за міжнародним договором Азовське море є морем внутрішнього користування як для України, так і для Російської Федерації. Його можуть вільно використовувати обидві сторони, тому формально РФ може оглядати судна. "Але ми розуміємо, для чого це робиться", – сказав Слободян.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи є сенс розірвати зазначений договір про двостороннє використання Азовського моря, Слободян зауважив, що зміна договору має цінність, коли обидві сторони мають намір його виконувати: "Ми можемо прийняти таке рішення в односторонньому порядку, але, на мою думку, ефекту від цього не буде".

Додамо, що керівник Центру оборонних реформ Олександр Данилюк на прес-конференції додав, що на його переконання, російська сторона створює проблеми для суден, які заходять в Україну, для тиску на неї, зокрема в питанні відновлення Україною водопостачання Криму. Він пояснив, що через затримки іноземні судна починають переглядати свою логістику, щоб не заходити до портів Маріуполя й Бердянська, а це створює економічні проблеми для цих міст. 

"РФ створює передумови для певних негативних економічно-соціальних наслідків у цих містах", – зауважив вже Слободян і додав, що вже є дані про те, що в Маріупольському порту формується псевдоорганізація для створення безладів у місті.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Нові броньовані артилерійські катери ВМС ЗСУ – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Пенсійна проблема": виплати здійснюватимуть за рахунок кредиту
Наступний матеріал
Серія терактів у Сирії: кількість загиблих зросла до 100 осіб
Loading...

Росія перекинула близько 40 бойових кораблів в Азовське море – розвідка

Гетьман Іван Мазепа та 17-річний цар: як Петро I встромив зрадницький ніж у спину Україні

Волкер пояснив, чому Трамп хоче знову зустрітися з Путіним

У МІП розповіли, як ФСБ використовує любов українців до "зрад" і "перемог" на користь Путіну

Командувач SNMG2 пояснив, за якої умови НАТО відповість на російську блокаду Азовського моря

"БлогПост": чи допоможе Росії бій Усик-Гассієв позбутися іміджу агресора – відео