Путін
Путін Фото reporter-tv.net

На які кроки може піти РФ, аби дестабілізувати ситуацію в Україні напередодні виборів – Яременко

Перехопити ініціативу смислову і політичну у РФ ми зобов’язані, інакше Україна не виграє

В ефірі "5 каналу" голова фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко прокоментував заяви росЗМІ про можливе введення Росією санкцій щодо України та запровадження "українського санкційного списку".

На запитання ведучої, чи вплине на економіку України введення санкцій з боку Росії, Яременко сказав: "У нас досить великий товарообіг, і попри все, в нас залишилися величезна кількість ділових зв'язків. І цей бізнес, хоч, може, він там зараз намагається уникати і не сплачує в Україні податків, але стійкість бізнесу на економічний розвиток впливає. І це може бути боляче. Але головне, що напередодні виборів політичний резонанс і збурення суспільства, дестабілізація політична – це теж може бути досягнуто шляхом оприлюднення якихось списків. Очевидно, вони будуть на це спрямовані, тут немає й сумнівів, але тут ми маємо бути досить розумними, щоб відсіяти зерно від полови. Хоча полови з Росії несе значно більше".

Він нагадав, що Росія перша почала економічні війни з Україною, задовго до 2013 року.

"Вони якраз першопрохідці у світі, аби застосовувати невійськові методи ведення воєн. Те, що вони щось придумають проти України – сумнівів немає. Мене турбує те, що ми дуже мало вигадуємо, і ми дозволяємо вести проти себе цю війну. Санкції проти Росії – це розрив дипломатичних відносин, максимальне скорочення в усіх сферах. Нам треба було давно захистити своїх людей: дали час прибрати свій бізнес (з Росії – ред.), відшкодували. Уже б у росіян не було таких методів впливу на 5-му році війни на наших бізнесменів і політиків, які ми зараз очікуємо, що можуть бути застосовані. На жаль, ми весь час відстаємо, віддаємо ініціативу росіянам. Ми це бачили на саміти США і Росії. І це погано, бо ініціативу ми повинні були виграти в такого суперника як Росія за 5 років війни. Перехопити ініціативу смислову і політичну – ми зобов’язані, ми інакше не виграємо", – сказав Яременко.

У липні російські ЗМІ розтрубили, що уряд країни-агресора почав готувати указ про санкції проти фізичних і юридичних осіб України. Повідомлялося, що в український санкційний список потраплять кілька сотень ФО і близько ста ЮО. Санкції немовбито передбачатимуть блокування активів учасників списку в РФ та заборону на виведення капіталу.

Попередній матеріал
На Одещині внаслідок отруєння грибами загинули жінка та її син: ще 5 осіб госпіталізовані
Наступний матеріал
У горах Грузії загинув український альпініст
Loading...

Не буде жодного воєнного стану – Гримчак

"Це супер!": Бала про введення Росією санкцій проти України

Володимир Огризко про протеже Кремля на виборах в Україні – "Кендзьор" на "5 каналі"

Волкер пояснив, чому Трамп хоче знову зустрітися з Путіним

"БлогПост": чи допоможе Росії бій Усик-Гассієв позбутися іміджу агресора – відео

Вибори-2019 поб'ють рекорд за час незалежності України – КВУ