Мирослав Гай
Мирослав Гай відкриті джерела

"Це характеризує команду Зеленського": Мирослав Гай про "боротьбу з Путіним" за рахунок скорочення соцвиплат

Читайте по-русски
Те, що чільник МЗС Пристайко робить заяви щодо інших відомств – це дуже дивна ситуація, вважає волонтер

Заступник голови ради резервістів, волонтер і співкоординатор Руху опору капітуляції Мирослав Гай прокоментував заяву очільника МЗС Пристайка щодо зменшення соцвиплат на 30% на користь армії. Свою точку зору він висловив в ефірі "Час:Online" на "5 каналі".

Волонтер розглядає кілька версій щодо такої заяви.

Перший варіант: шантаж.

Мирослав Гай пояснює: "Нам відверто кажуть: "Друзі, ми йдемо на всі умови Російської Федерації, бо якщо ні, то ми заберемо 30% пенсій і соціальної допомоги на армію". Я розумію, що для пенсіонерів, учителів, медиків, для соціальної сфери це аргумент – віддати майже половину і так ницої пенсії. То ж вони справді задумаються: може, ліпше на мир піти будь-який шляхом. Це перший варіант".

Другий варіант: нездатність упоратися з економічною ситуацією.

"Нам (Україні – ред.) зараз віддавати борги. І вони (влад – ред.) бачать, що зараз вони не можуть виконати своїх обіцянок. А ще й насувається велика міжнародна економічна криза – все це падає на їхню каденцію. А ще плюс війна. Вони ж думали, що зараз прийдуть і все "порішають". А приходять – і бачать, що не тільки не можуть владнати ці питання, а ще й гірше буде. І вони одразу кажуть: "Друзі, буде гірше". І потім нам скажуть: "Це ми так вирішили з Путіним боротися". Оп – і нема грошей на виплату пенсій", – пояснює Гай.

Також, на думку волонтера, незрозуміло, чому щодо пенсій, мінімалки, оборони, армії, дотацій тощо говорить міністр закордонних справ. І те, що Пристайко дозволяє собі робити заяви щодо інших відомств – це, на його думку, дуже дивна ситуація.

"Загалом це характеризує всю команду Зеленського", – каже волонтер.

За будь-яких умов це не державницька політика, каже Мирослав Гай, і "якщо в них усе білими нитками так, уявіть, що в нас за рік буде з казначейськими рахунками".

Він додав, що після втечі Януковича на казначейських рахунках в України було 118 тисяч гривень. Тоді ж почалася війна, анексія Криму, захоплення міст, плюс давалася взнаки відсутність армії. Нинішня влада отримала країну із зовсім іншою ситуацією, ніж її отримав Порошенко, нагадав Гай. І при цьому озвучує заяви із наміром "відбивати за рахунок пенсіонерів".

Попередній матеріал
Світовий банк і Мінекономіки України дали прогноз щодо зростання ВВП на 2020 рік – чи збігаються бачення
Наступний матеріал
За стандартами НАТО: Рада ухвалила закон про зміни у військових званнях
Loading...

Примус до "миру": кого розводять – війська чи Україну?

Юрій Бірюков, Мирослав Гай і Бачо Корчілава в програмі "Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео

"Я дуже здивований": Гай прокоментував призначення Абромавичуса членом наглядової ради "Укроборонпрому"

"Заяви про надлишкове майно викликають жах": Гай застеріг Зеленського та його команду від некомпетентних порад військовим

Гай про швидку зміну військового керівництва: "Деякі проекти треба було б передавати з рук у руки, як дитину"

Зе-командувач: що зміниться для українського війська з приходом нового гаранта – "БлогПост"