ПАРЄ
ПАРЄ Depositphotos

Стартує осіння сесія ПАРЄ: чому "без України" і хто від цього втрачає найбільше

Читайте по-русски
Членкиня постійної делегації в асамблеї Марина Бардіна розповіла про "кулуарну тактику" України на цій сесії

Наразі стартує осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи – без офіційної делегації України. Як тепер відбуватиметься взаємодія між офіційним Києвом та асамблеєю – у студії "5 каналу" роз'яснила членкиня постійної делегації у ПАРЄ Марина Бардіна.

Насамперед Бардіна уточнила, що Україна все ж братиме участь у діяльності організації.

"Не можна говорити, що ми тепер не матимемо жодного стосунку до ПАРЄ, адже ми маємо, власне, стати приводом до дискусії у рамках Парламентської асамблеї. Дійсно, наша делегація не бере участі у цій осінній сесії. Але неформальний візит має наша голова – Єлизавета Ясько. Вона вже там. Поїхала брати участь в асамблеї кулуарно, для консультацій із країнами-партнерами, які підтримали український демарш влітку – як протест до безумовного повернення російської делегації", – роз'яснила вона.

Щодо можливої тактики дій української делегації, нехай і неформальної, депутатка зазначила: "Тривалий час ми проводили консультації з країнами, які також вчинили демарш. Ці країни також вибирають для себе форму участі – не всі братимуть повноцінну участь в осінній сесії. Не всі будуть залучені до святкування 70-річчя ПАРЄ. Під час засідань дізнаємося ставлення кожної країни".

У підсумку Марина Бардіна зауважила, що зараз від ситуації, яка склалася, більше втрачає саме ПАРЄ, а не Україна як окремий член асамблеї.

"Своїм демаршем Україна нічого не втрачає – втрачає Парламентська асамблея. Тому що Рада Європи покликана захищати права людини. Це базовий принцип діяльності організації. Коли ми бачимо подвійні стандарти, то важко говорити, що втрачає Україна. Україна навпаки, відстоює ці принципи і вважає, що Росія не мала права повертатися без виконання резолюцій", – наголосила вона.

Нагадаємо, нова делегація України в Парламентській асамблеї Ради Європи офіційно відмовилася від участі в осінній сесії. Це рішення прийнято у зв'язку з поверненням РФ до сесійної зали ПАРЄ без виконання вимог резолюцій Асамблеї, ухвалених у відповідь на російську агресію проти України.

Як повідомляв 5.UA, 26 червня асамблея остаточно затвердила резолюцію про повернення делегації Росії до свого складу. Це спричинило масовий демарш серед країн-учасниць. Відразу після ухвалення відповідного рішення брати участь у засіданні відмовилися представники України, Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії та Грузії. Пізніше до демаршу приєдналися також делегації Швеції та Великої Британії.

Попередній матеріал
Про День усиновлення в Україні – відео
Наступний матеріал
"Кожному міністерству – конкретні цілі": Гончарук сподівається, що ВР схвалить Програму дій уряду
Loading...