Парламентська асамблея Ради Європи не має обов'язкового права позбавляти російську делегацію повноважень через протиправне проведення виборів в анексованому Криму.
Про це йдеться в ухваленій у п'ятницю доповіді Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія), повідомляє "Укрінформ".
"Венеційська комісія ухвалила нову доповідь про наслідки включення міжнародно невизнаної території до загальнонаціонального виборчого округу при проведенні парламентських виборів", – йдеться у документі.
Зазначається, що на тлі існування чітких зобов'язань за міжнародним правом – не лише для усіх держав, а й міжнародних організацій – не визнавати анексію, як очевидно, так і приховано, то це не зобов'язує Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ) відмовляти у підтвердженні повноважень делегації держави, що здійснила анексію.
Нагадаємо, у квітні 2014 року Парламентська асамблея Ради Європи призупинила право голосу Росії та виключила її зі складу через анексію Криму та агресію на сході України. Однак у червні цього року російську делегацію повернули. Це спричинило демарш низки країн-учасниць.
Зокрема, брати участь у засіданні відмовилися представники України, Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії та Грузії. Новостворена українська делегація відмовилася брати участь у засіданні ПАРЄ і цьогоріч.