ПАРЄ
ПАРЄ Facebook / Борислав Береза

Росія може бути в ПАРЄ попри проведені вибори в анексованому Криму – рішення Венеціанської комісії

  Читайте по-русски
  Згідно з доповіддю, невизнання анексії не зобов'язує ПАРЄ відмовляти у підтвердженні повноважень делегації держави-агресора

  Парламентська асамблея Ради Європи не має обов'язкового права позбавляти російську делегацію повноважень через протиправне проведення виборів в анексованому Криму.

  Про це йдеться в ухваленій у п'ятницю доповіді Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія), повідомляє "Укрінформ".

  "Венеційська комісія ухвалила нову доповідь про наслідки включення міжнародно невизнаної території до загальнонаціонального виборчого округу при проведенні парламентських виборів", – йдеться у документі.

  Зазначається, що на тлі існування чітких зобов'язань за міжнародним правом – не лише для усіх держав, а й міжнародних організацій – не визнавати анексію, як очевидно, так і приховано, то це не зобов'язує Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ) відмовляти у підтвердженні повноважень делегації держави, що здійснила анексію.

  Нагадаємо, у квітні 2014 року Парламентська асамблея Ради Європи призупинила право голосу Росії та виключила її зі складу через анексію Криму та агресію на сході України. Однак у червні цього року російську делегацію повернули. Це спричинило демарш низки країн-учасниць.

  Зокрема, брати участь у засіданні відмовилися представники України, Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії та Грузії. Новостворена українська делегація відмовилася брати участь у засіданні ПАРЄ і цьогоріч.

  Попередній матеріал
  "Trubu prorvalo" ("pipe burst"): wire recordings from the office of the State Bureau of Investigation Chief
  Наступний матеріал
  Oil for Kolomoisky, Sytnyk case and the US elections: there have been published new wire recordings form the office of Roman Truba
  Loading...

  "Не відповідали демократичним стандартам" – ОБСЄ про парламентські вибори в Білорусі

  Російський депутат Слуцький розкрив кремлівським ЗМІ конфіденційну інформацію – ПАРЄ

  Україна чекає реакцію Франції щодо доповіді про становище кримських татар в окупованому Криму – Яременко

  "Відсутність голосу лунатиме значно сильніше" – Ар'єв підтримав бойкот українською делегацією участі у сесії ПАРЄ

  Стартує осіння сесія ПАРЄ: чому "без України" і хто від цього втрачає найбільше

  Нова чільниця української делегації в ПАРЄ: "Відмовлятися від спілкування з Росією – неправильно"