Кримськотатарський прапор
Кримськотатарський прапор qha.com.ua

Суд ООН: Росія повинна дозволити в Криму діяльність Меджлісу й освіту українською мовою

  Російська Федерація повинна забезпечити доступність освіти українською мовою

  Росія повинна дозволити у Криму діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, забезпечити доступність освіти українською мовою. Таке рішення виголосив Міжнародний суд ООН у Гаазі, пише "Інтерфакс-Україна".

  Так, Міжнародний суд ООН у рамках позову України проти Росії прийняв рішення, згідно з яким РФ у Криму повинна забезпечити дотримання прав кримських татар, дозволити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу і забезпечити доступність освіти українською мовою.

  У ході засідання суду в середу в Гаазі його голова Ронні Абрахам наголосив: "Хотілося б нагадати, що Російська Федерація повинна відповідати своїми зобов'язаннями у відповідності з Конвенцією про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Суд вважає, що щодо ситуації в Криму Російська Федерація повинна утримуватися від введення обмежень щодо кримських татар і їх спільноти, зберігати їх установи, включно з Меджлісом. До того ж, Російська Федерація повинна забезпечити доступність освіти українською мовою".

  Крім того, Міжнародний суд ООН наказав обом сторонам утриматися від будь-яких дій, які могли б погіршити розглянутий спір.

  Як повідомляв 5.UA, 6-9 березня 2017 року в Міжнародному суді ООН у Гаазі відбулися слухання у справі України проти Росії. Позов Україна подала 16 січня 2017 року до Міжнародного суду ООН, аби притягнути Росію до відповідальності за підтримку тероризму на сході України та дискримінацію етнічних українців та кримських татар в окупованому Криму.

  Нагадаємо, Україна подала позов на підставі порушення Росією двох конвенцій – Конвенції про запобігання фінансування тероризму і Конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації – та вимагає від РФ припинити фінансування терористів на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.

  Попередній матеріал
  Забезпечували терористів "Л/ДНР" документами – у Києві СБУ викрила підпільну типографію
  Наступний матеріал
  Бонуси і компенсації: Експерт розповіла про особливості пенсійної реформи в Україні
  Loading...

  Міжнародний суд ООН в Гаазі виголошує рішення щодо запобіжних заходів до Росії за позовом України – відео

  Позов України проти РФ: завтра Гаазький суд оголосить рішення щодо запобіжних заходів до Росії

  У КНДР заявили, що ядерна війна може розпочатися у будь-який момент

  Четверта спроба: Захід представив новий проект резолюції щодо Сирії

  Позов України проти РФ: Гаазький трибунал визначився з датою оголошення вироку

  США заявили про готовність завдати нового удару по військових об'єктах у Сирії