5 канал

Міжнародний суд ООН задовольнив позов України проти РФ у частині ліквідації усіх форм расової дискримінації

  Рішення за однією з конвенцій за позовом України проти РФ – позитивне

  Суд ООН задовольнив позов України щодо запровадження тимчасових заходів у позові проти РФ за конвенцією про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Згідно рішення суду, тимчасові заходи за позовом проти РФ за конвенцією про ліквідацію усіх форм расової дискримінації будуть сформульовані у відмінній формі від тієї, яку вимагала Україна.  

  "Щодо наданих суду свідчень: деякі з них відповідають визначенню дискримінації, наприклад у частині ведення навчання українською мовою для етнічних українців. На даний момент суд дійшов висновку, що кримські татари та етнічні українці в Криму залишаються уразливими. У цьому відношенні суд бере до уваги доповідь про ситуацію з правами людини в Україні", – заявив у ході засідання Міжнародного суду ООН в Гаазі його очільник Ронні Абрахам.

  Водночас, він зазначив: "У цьому випадку, розглянувши тимчасові заходи, запит на які подала Україна, і умови цієї справи, суд вирішує, що заходи, які повинні бути визначені, не повинні бути ідентичними тим, які запрошувала Україна".

  Нагадаємо також, що 19 квітня Міжнародний суд ООН у Гаазі відмовив у введенні запобіжних заходів до РФ за конвенцією про боротьбу з фінансуванням тероризму.

  Як повідомляв 5.UA, 6-9 березня 2017 року в Міжнародному суді ООН у Гаазі відбулися слухання у справі України проти Росії. Позов Україна подала 16 січня 2017 року до Міжнародного суду ООН, аби притягнути Росію до відповідальності за підтримку тероризму на сході України та дискримінацію етнічних українців та кримських татар в окупованому Криму.

  Нагадаємо, Україна подала позов на підставі порушення Росією двох конвенцій – Конвенції про запобігання фінансування тероризму і Конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації.

  Попередній матеріал
  Гаазький міжнародний суд відмовив у введенні запобіжних заходів до РФ у частині фінансування тероризму
  Наступний матеріал
  Забезпечували терористів "Л/ДНР" документами – у Києві СБУ викрила підпільну типографію
  Loading...

  Гаазький міжнародний суд відмовив у введенні запобіжних заходів до РФ у частині фінансування тероризму

  На що розраховує Україна у міжнародному суді ООН проти Росії – "Час. Підсумки тижня"

  Луценко: Україна має залучити міжнародних партнерів до припинення постачання зброї в ОРДЛО