Гаазький трибунал
Гаазький трибунал focus.ua

Зеркаль розповіла про завершальний день слухань у Гаазі

  Росія у своїх виступах у Міжнародному суді ООН демонструє логіку, за якою вона може робити все, що завгодно, і не нести відповідальність за свої дії

  Про це заявила глава української делегації у Міжнародному суді ООН, заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, коментуючи останній день чотириденних слухань у Гаазі, передає "Укрінформ".

  "Сьогодні випливало з їх позицій, що якщо б Росія знала тоді, коли ратифікувала конвенцію, що вони будуть відповідати за фінансування тероризму, то вони б її не ратифікували. В цьому полягає логіка росіян, що вони можуть робити все і не нести жодної відповідальності за свої дії", – сказала вона.

  За словами Зеркаль, це також стосується російської аргументації щодо конвенції про расову дискримінацію.

  "Це їхня реальність, і вони звинувачують усіх, що всі живуть в іншій реальності", – сказала вона.

  Зеркаль також висловила переконання, що світ підтримує позицію України. "Росія має нести відповідальність за свої дії. І цей суд – це єдина судова інстанція, яка може притягнути Росію до відповідальності", – сказала вона.

  "Єдиним українським запитом до цього Суду є використання його юридичних повноважень для захисту невинних українських цивільних, яким загрожують безладні терористичні атаки та культурне винищення. Без запобіжних заходів з боку цього Суду Російська Федерація продовжить грати за власними правилами всупереч тому, що вимагають ці дві конвенції, а невинні українські цивільні заплатять за це", – зазначив професор Коу, який відкривав виступ української сторони.

  У Міжнародному суді ООН завершився четвертий день слухань у справі України проти Росії.

  Україна в Гаазі обвинувачує Росію в порушенні двох міжнародних конвенцій – Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

  Нинішні слухання присвячені поданому Україною запиту про введення тимчасових заходів, спрямованих на запобігання продовженню порушень з боку Росії протягом розгляду справи по суті.

  Попередній матеріал
  Голова "Укроборонпрому": Співпраця з РФ повністю зупинена у другій половині 2014 року
  Наступний матеріал
  Нацрада оштрафувала телеканал СТБ на понад 1,6 млн грн
  Loading...

  Клімкін – про зброю "з копалень Донбасу": Над заявами РФ у Гаазі сміється увесь світ

  Зеркаль: РФ представляє у Гаазі не докази, а презентацію новин російських інформагентств

  Позов України проти Росії в Гаазі може стати початком офіційного визнання РФ країною-агресором – Гопко