Укроборонпром
5.ua

Голова "Укроборонпрому": Співпраця з РФ повністю зупинена у другій половині 2014 року

Будь-яка інформація, яка це спростовує – не що інше, як прояв гібридної війни

Інформація про торгівлю з Росією в оборонній галузі не відповідає дійсності і є нічим іншим, як проявами гібридної війни. У цьому запевнив генеральний директор ДК "Укроборонпром" Роман Романов в інтерв'ю виданню "Високий замок".

"Такі публікації не відповідають дійсності. Це прояви гібридної війни проти України. Ми підрахували, за підсумками 2016 року 64% інформаційних атак на "Укроборонпром" було в російських ЗМІ, 21% - у ЗМІ тимчасово окупованих територій", – повідомив чільник концерну.

За його словами, продукцію військового призначення в Україні практично неможливо продати без контролю держави.

"В Україні цей процес контролюють Служба експортного контролю при Кабміні, СБУ. А на час проведення бойових дій підсилили цю дозвільну систему. Під дозволом експортувати будь-яку техніку і озброєння ставить свій підпис особисто або міністр оборони, або начальник Генштабу, а ще - Міжвідомча комісія при РНБО, СБУ, Служба експортного контролю. Це колосальна кількість посадовців, тому неможливо вивезти щось із країни незаконно", – запевнив Романов.

Крім того, чільник "Укроборонпрому" розповів, що з початком агресії на сході Україна припинала закуповувати навіть комплектуючі в РФ, замінивши вітчизняними або західними аналогами.

"Коли почалася війна, ми лише 55% компонентів робили в Україні, 10% брали західні, а 35% були з Російської Федерації. А вже у другій половині 2014 року в нас повністю було призупинено співпрацю з РФ, ми 70% поставляли з України, 30% - західні компоненти. У 2016 році підключили до програми імпортозаміщення підприємства усіх форм власності по всій країні", – наголосив очільник "Укроборонпрому".

Нагадаємо, раніше гендиректор концерну Роман Романов повідомив, що Україна не залежить від Росії у більшості видів техніки.

Як повідомлялося, торік "Укроборонпром" передав ЗСУ більше 6 тисяч одиниць озброєння та техніки.. А тепер концерн планує виготовити та модернізувати для українського війська 600 одиниць військової техніки.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Україна на AeroIndia-2017
/
Україна на AeroIndia-2017
Україна на AeroIndia-2017
/
Україна на AeroIndia-2017
Україна на AeroIndia-2017
/
Україна на AeroIndia-2017
Україна на AeroIndia-2017
/
Україна на AeroIndia-2017
Україна на AeroIndia-2017
/
Україна на AeroIndia-2017

Попередній матеріал
"Замість стосів паперу": Кабмін перейшов на е-документообіг
Наступний матеріал
Зеркаль розповіла про завершальний день слухань у Гаазі

Україна і Литва розширять військово-технічне співробітництво – "Укроборонпром"

В "Укроборонпромі" пояснили, чому ЗСУ не отримують сучасну українську техніку

В "Укроборонпромі" розповіли подробиці виготовлення сучасної гвинтівки М16