Коли з початком війни Україна розконсервувала склади зі зброєю, не вся техніка була на ходу. Після зупинення оборонно-військової співпраці з Росією постало питання: де брати запчастини? Один з обраних шляхів – імпортозаміщення. Про це розповів гендиректор Роман Романов, передає видання "Українська правда".
"Укроборонпром" розробив каталог із необхідною номенклатурою. З ним об'їхали всі області країни. Запрошували керівників підприємств – показували, які в держави є потреби.
Романов демонструє графік. На ньому проілюстровано по кожній області: скільки підприємств потенційно можуть працювати по імпортозаміщенню, і скільки вже працює.
На перший погляд, жодна область не має 100%.
"Харківська область, всього в ній 110 підприємств, ті, які потенційно можуть нас цікавити. Ми збираємо підприємства всіх форм власності: державні, комунальні і так далі. З цих 110 підприємств нас потенційно цікавлять 66. Ми вже в Харківській області працюємо з 53. Виходить, що потенціал Харківської області ми використовуємо на 48%, Київської – на 62%. Якщо в Закарпатській нас цікавлять лише 16 підприємств, але серед них з нами працює тільки одне – то значить, у них дуже низький відсоток. Чесно кажучи, коли я показав це в Кабміні, то це рейтинг ваших губернаторів", – пояснив Романов.
Він переконує, що в імпортозаміщенні в результаті відбувся прорив.
Підтверджує це на прикладі двох БТРів, у виробництві яких за два роки повністю вдалося позбутися залежності від російських деталей.

Однак це – лише два БТРи, а з іншими видами зброї не завжди може скластися така ж приваблива картинка. Назвати чітку цифру, яку частину російських деталей почали виробляти в Україні, представники "Укроборонпрому" не змогли. Визнали, що 100% показника ще не досягли. Натомість переконують, що частину потреб можна закрити на ринках країн колишнього "соцтабору": Польщі, Чехії, Словаччини.