Представник РФ в Гаазі
Представник РФ в Гаазі 5.ua

"Гаага. День другий": посланці Кремля представили "альтернативну історію України"

У Міжнародному суді ООН з боку РФ лунали заяви про "державний переворот", розкол в Україні та "наплив екстремістів"

Російської зброї на Донбасі немає, а українські шахтарі, повсталі проти кривавої "київської хунти", воюють на "громадянській війні" радянською зброєю, знайденою ними у копальнях. Саме це російські дипломати виголошували 7 березня у Міжнародному суді ООН, передає "5 канал".

Світові ЗМІ активно висвітлюють процес у Міжнародному суді ООН. Україна доводить, що Росія фінансує терористів, які захопили частину території країни. Після першого дня публічного представлення українською делегацією та міжнародними радниками фактів та доказів слово надали представникам Росії. Ті категорично не погоджуються з позицією України, повторюючи слова російської пропаганди про нібито "громадянську війну" та бойовиків-шахтарів.

"Я хотів би наголосити, що більшість озброєння, яке зараз використовують ДНР та ЛНР – це українська зброя, яку країна успадкувала від радянської армії 1991 року. Вся вона зберігалася у старих шахтах на території Донбасу", – заявляє голова департаменту Міністерства закордонних справ РФ Ілля Рогачов.

У суді представники Кремля укотре розповідають альтернативну історію України – утиски російськомовних громадян, молодики на Майдані та неконституційна влада, – замість того, аби спростувати чи підтвердити обвинувачення щодо постачання зброї терористам.

Знову лунають заяви про "державний переворот", розкол в Україні та "навалу екстремістів".

А от Україна на одіозні заяви представників Кремля відповідає фактами. На кожну маніпуляцію РФ вітчизняні дипломати наводять інфографіку від неурядових організацій. Офіційні дані доводять, що Росія напала на Україну, окупаційна влада тероризує громадян, зокрема й у Криму. Виступ російських представників у суді є нічим іншим як "перезбудженням від позову", наголошує віце-спікер ВР Ірина Геращенко.

У вітчизняному МЗС кажуть, що українська делегація вже готує заперечення на почуте з боку російських представників. Що ж відбувалось сьогодні на засіданні – дивіться у сюжеті:

Чергові докази російської агресії Україна подасть уже в середу, 8 березня. Засідання суду починаються об 11:00 та транслюються на сайті Міжнародного суду ООН.

Дар'я Феденко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Найважче – перший постріл": Відважна снайперка "Лора" розповіла про нежіночий хист
Наступний матеріал
Гаазький фронт: Чи зуміє Київ переконати суд – "Час.Підсумки дня"
Loading...

"Ми почули пропаганду про карателів, хунту та переворот" – Ірина Геращенко прокоментувала заяви РФ у Гаазі

РФ почала виступ в Гаазькому суді з брехні, назвавши агресію на Донбасі "громадянською війною" – Климпуш-Цинцадзе

У Гаазі завершився другий день засідання за позовом України, на якому виступили представники РФ – головні підсумки