5 канал

"Ми почули пропаганду про карателів, хунту та переворот" – Ірина Геращенко прокоментувала заяви РФ у Гаазі

За словами віце-спікера Ірини Геращенко, російська сторона під час виступів у Гаазі "показала найкращі зразки гебельсівської пропаганди"

Віце-спікер Ірина Геращенко в ексклюзивному коментарі журналістам "5 каналу" розповіла, що Росія, представляючи свою позицію в Міжнародному суді, використовувала пропаганду.

"Українська сторона дуже ретельно збирала докази, тому що мова йде про Міжнародний суд і там немає місця емоціям, агітації, пропаганді – там потрібно давати фактаж. Тому напередодні під головуванням Світлани Зеркаль, яка є головою делегації, згідно указу Президента відбувалися дуже важливі наради за участі представників різних силових структур, де збирався фактаж, де дуже чітко аналізувалися докази. І принагідно я хочу ще раз звернутися до силових структур, до їх очільників з усвідомленням того, як нам важливо фіксувати кожен злочин, кожне вбивство українця, поранення, знищення майна, не просто фіксувати, а й відкривати кримінальні справи, проводити розслідування та збирати доказову базу. Тому що це тільки перший слід,  який стосується порушення двох конвенцій", – розповіла Ірина Геращенко.

Геращенко зазначила, що Україна буде готувати дуже багато позовів проти Російської Федерації як країни-агресора.

"І, власне, якщо українська сторона стояла на серйозних доказах і надавала їх у Гаазі і до цього суду сьогодні велика увага світу прикута і міжнародних медіа, то сьогодні, коли свою позицію представляла Російська Федерація, ми почули знову-таки найкращі зразки пропаганди про хунту, каратєлєй, переворот, які не витримують критики. Тому що сама Російська Федерація визнала і парламентські вибори, в Україні і президентські вибори. Не визнала тільки того, що це вони прихистили у себе президент-втікача і забули про лист померлого Чуркіна, яким він "трепетав" на засіданні Радбезу ООН, де визнав, що Янукович закликав ввести війська в Україну, які Російська Федерація, по суті, ввела в Криму, а також потім (і досі не визнала того), але і на Донбас", – додала віце-спікер.

"Власне дуже видно, що сьогодні ми почули найкращі взірці гебельсівської пропаганди, і українців це не дивує. Я думаю, що свідки Нідерланди були дуже здивовані почувши про зброю, яку начебто мирні шахтарі зберігали в шахтах, про те, що завезення БУКа не є злочином, не є підтримкою тероризму. Очевидно, що дуже важливо, що ці слухання в Міжнародному суді відбуваються в той час, коли відбувається слідство по збитому Боїнгу, де знаходилося дуже багато громадян Голландії. Власне все це ще раз на весь світ показує пропаганду та брехню Російської Федерації", – зазначила Геращенко.

Варто зазначити, що за словами віце-спікера, Україна очікує, що рішенням Міжнародний суд повинен заборонити Росії поставки зброї незаконним збройним формуванням "ЛНР" та "ДНР".

"Сам вирок буде винесений вже по суті цієї справи, не так швидко, як нам би того хотілося, але проміжна заборона, ми розраховуємо, буде прийнята достатньо швидко і це буде такий дуже важливий аргумент для України", – підсумувала Геращенко.

Як повідомляв 5.UA, сьогодні у Гаазькому суді в Нідерландах продовжують розгляд "справи України проти РФ", виступають представники Росії. 

Попередній матеріал
Політолог озвучив, хто виграв у справі Насірова
Наступний матеріал
"На... із пляжу": Аваков вимагає від НБУ санкцій проти "Сбербанку" в Україні
Loading...

У Гаазі завершився другий день засідання за позовом України, на якому виступили представники РФ – головні підсумки

РФ почала виступ в Гаазькому суді з брехні, назвавши агресію на Донбасі "громадянською війною" – Климпуш-Цинцадзе

Геращенко: В Гаазі росіяни заявили, що зброя лежала в шахтах на Донбасі, за цією логікою, там лежав і "Бук"