Гаазький суд
Гаазький суд zn.ua

Набрехали, образилися і назвали суд некомпетентним: підсумок виступу Росії у Гаазі

Перші два дні слухань присвятили представленню своїх позицій сторонами, а наступні два дні – Росія та Україна представляли заперечення щодо позицій один одного

Набрехали, а потому взагалі образилися на всіх і назвали суд некомпетентним російські дипломати, які представляють Кремль у Міжнародному суді ООН – Україна там вимагає додаткових санкцій проти Росії, аби перешкодити їй фінансувати терористів. За перебігом слухань, які у суді ООН тривали чотири дні, спостерігала кореспондентка "5 каналу" Варвара Міранкова.

Слухання були не по суті, а лише щодо запровадження тимчасових обмежувальних заходів, які мають стримати агресію Росії. Україна вимагає, щоб суду заборонив Росії поставляти терористам на Донбасі зброю, припинила утиски прав людини у Криму та відновила діяльність кримськотатарського Меджлісу.

Перші два дні слухань присвятили представленню своїх позицій сторонами, а наступні два дні Росія та Україна представляли заперечення щодо позицій один одного. Треба віддати належне, російські дипломати добре підготувалися – на кожен аргумент України вони надавали якісь заперечення. Загалом риторика Росії залишилась незмінною – Москва намагається переконати суд у тому, що Україна сама обстрілює населення Донбасу, і намагається довести, що суд не має юрисдикції.

Уже до кінця квітня Міжнародний суд ООН може ухвалити заходи зі стримування російської агресії, сподівається українська делегація. У Кремлі запевняють – рішення суду визнають. Натомість російські представники у Гаазі намагаються довести – суддям бракує доказів і юрисдикції для розгляду такої справи.

На кожен аргумент української делегації – з десяток заперечень. Мовляв, і аргументи непереконливі, і суть позову не підпадає під дію відповідних Конвенцій. Риторика представників Росії у суді залишається незмінною – російська зброя на Донбасі допомагає тамтешнім мешканцям захиститися від обстрілів українських військ. А діяльність кримськотатарського Меджлісу заборонили через екстремістську діяльність.

"Лідери Меджлісу вимагали оголосити війну Росії, організували блокаду Криму, не пропускали на півострів продукти та блокували постачання електроенергії. І це мало не спричинило гуманітарну катастрофу. Тож заборона Меджлісу не має жодного стосунку до расової дискримінації. Це – питання безпеки в Криму", – заявив член делегації Москви, професор університету Нантер Матіас Форто.

Інший представник Москви на суді професор міжнародного права університету Потсдама Андреас Ціммерман зазначив: "Підтримка тероризму певною державою не підпадає під дію Конвенції з протидії фінансування тероризму. Це – відповідальність окремих осіб чи організацій, а не всієї країни. Тож ми вважаємо, що розгляд цієї справи не підпадає під юрисдикцію Міжнародного суду ООН".

Уникнути відповідальності за агресію Росії не вдасться, запевняє заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль. Напередодні українська делегація переконувала суддів – із запровадженням обмежувальних заходів зволікати не можна. Адже щодня від російської агресії та дискримінації потерпають тисячі українських громадян.

"Мені здається, що весь світ зараз знаходиться на позиції України. І що Росія має нести відповідальність за свої дії. І цей суд – це єдина судова інстанція, яка може притягнути Росію до відповідальності", – прокоментувала Зеркаль.

Офіційний Київ звинувачує Росію в суді у фінансуванні терористів на Донбасі та грубому порушенні прав людей в окупованому Криму. Представники України сподіваються – вердикт буде справедливим, і боротьба з агресором триватиме далі і на міжнародному правовому полі.

З Гааги, Варвара Міранкова, Іван Наконечний, "5 канал"

Попередній матеріал
16 з 44 кандидатів до Вищої ради правосуддя не відповідають критеріям доброчесності – аналітик
Наступний матеріал
Ворожа "вогняна злива" та вірші Кобзаря: захисники Новотроїцького звітують про останні події
Loading...

Юрист розповіла, чому у Гаазі наразі не розглядається справа щодо анексії Криму та окупації Донбасу

Третій день в Гаазькому суді: Україна прокоментувала вчорашні "аргументи" РФ

Справа України проти РФ: у Гаазькому суді виступили представники Росії – трансляцію завершено

Гаазький суд розпочав слухання за позовом України до Росії щодо її агресії на Донбасі – трансляцію завершено

Став відомий склад делегації від України на слуханнях у Гаазькому трибуналі проти РФ

Клімкін – про зброю "з копалень Донбасу": Над заявами РФ у Гаазі сміється увесь світ