Катерина Бусол
Катерина Бусол 5 канал

Юрист розповіла, чому у Гаазі наразі не розглядається справа щодо анексії Криму та окупації Донбасу

Також вона повідомила про помилки у висвітленні ЗМІ слухань у Гаазькому трибуналі

За підсумками третього дня слухань у Міжнародному суді ООН за позовом України проти Росії, можна сказати, що українська сторона представила вагомі контраргументи на гучні заяви російської сторони, зроблені за день до цього. Про це в ефірі "5 каналу" розповіла юрист британської правозахисної групи GlobalRightsCompliance Катерина Бусол.

Крім того, вона розвіяла низку міфів, які супроводжують процес висвітлення судового процесу у ЗМІ.

"Насправді, справа дуже важлива. Я хотіла би адресувати деякі помилки, які допускаються журналістами у ЗМІ, на жаль, щодо висвітлення (слухання у Міжнародному суді ООН). Міжнародний суд ООН дійсно у понеділок розпочав слухання справи України проти Росії щодо: а) фінансування тероризму та б) порушення конвенції про заборону расової дискримінації. У ЗМІ неправильно пишуть про те, що Міжнародний суд ООН розглядає справу щодо анексії та окупації", – зазначила експерт.

Вона додала: "На жаль, є юрисдикційні обмеження – це обмеження повноважень суду тематично розглядати певну суперечку із залученням певних сторін. Тому Україна не могла винести питання окупації та анексії на розгляд".

Водночас, Бусол розповіла, що у своїй доповіді "Україна посилалася на звіти, по-перше, правозахисних організацій, щодо порушення прав релігійних та етнічних представників у Криму. Це, зокрема, кримські татари та українці, наводила факти закриття шкіл або де-факто не викладання української та кримськотатарської мов, про те, що у Криму змушують вчителів перекваліфіковуватися, а дітей та батьків – не обирати факультативи української мови".

Як на такі аргументи української сторони відреагували у Росії та чи можна серйозно сприймати промову представників Кремля у Гаазі – відповіді на ці питання шукайте у відео:

 

Як інформував 5.UA, 8 березня у Міжнародному суді ООН у Гаазі завершився розгляд позову України проти Росії. Третього дня Україна знову представила свої аргументи та мала можливість відповісти на аргументи російської сторони. Якою була відповідь – дивіться у сюжеті за посиланням.

 

Попередній матеріал
Велике жіноче ралі у Києві: як красуні на підборах змагались у слаломі та "фігурному водінні"
Наступний матеріал
"Декомунізація календаря": Чи востаннє українці святкують 8 березня – сюжет
Loading...