Гаазький суд
Гаазький суд bigmir.net

Останній день суду в Гаазі: Москва божиться, що виконає рішення та заявляє, що суд не має юрисдикції

Російські представники наводили свої "аргументи" на противагу виголошеним напередодні українською стороною звинуваченням

У Міжнародному суді ООН у Гаазі сьогодні тривав останній день громадських слухань у справі України проти Росії. Російські представники наводили свої аргументи на противагу виголошеним напередодні українською стороною звинуваченням. Україна вимагає від суду визнати, що Росія фінансує терористів на Донбасі та грубо порушує права людини в окупованому Криму. Про контраргументи російської сторони розповіла скайпом з Гааги спеціальний кореспондент "5 каналу" Варвара Міранкова.

У Кремлі заявили, що визнають у будь-якому випадку рішення суду, навіть якщо воно буде на користь України. Однак на засідання російська сторона робила усе, щоб суд взагалі не ухвалив цього рішення.

Зокрема, представники Москви намагалися переконати суддів, що: 1. Україна надала не багато доказів і вони були "не надто переконливі". 2. Намагалися довести, що цей суд взагалі не має юрисдикції для розгляду цієї справи. Це стосується державного фінансування тероризму і заборони на діяльність кримськотатарського Меджлісу, який РФ визнала екстремістською організацією. Наводимо "аргументи" російської сторони:

"Cуд не може змусити Росію зняти заборону на діяльність Меджлісу. Це не був акт расової дискримінації і заборона – не підпадає під дію відповідної Конвенції. Причини заборони ми вже подали на розгляд суду. Лідери Меджлісу вимагали оголосити війну Росії, організували блокаду Криму, не пропускали на півострів продукти та блокували постачання електроенергії. І це мало не спричинило гуманітарну катастрофу. Тож заборона Меджлісу не має жодного стосунку до расової дискримінації. Це – питання безпеки в Криму", – заявив професор університету Нантер Матіас Форто.

Інший представник Москви на суді професор міжнародного права університету Потсдама Андреас Ціммерман зазначив: "Напередодні міс Чік зазначила, що Росія має припинити як державне, так і приватне фінансування тероризму, відповідно до Конвенції. Однак підтримка тероризму певною державою не підпадає під дію Конвенції з протидії фінансування тероризму. Це – відповідальність окремих осіб чи організацій, а не всієї країни. Тож ми вважаємо, що розгляд цієї справи не підпадає під юрисдикцію Міжнародного суду ООН".

Спілкуватися з пресою російська делегація відмовилась і просто поїхала, але "5 каналу" вдалося взяти коментар у голови української делегації заступника міністра закордонних справ України Олени Зеркаль. Загалом вона налаштована оптимістично і каже, що рішення про ухвалення тимчасових обмежувальних заходів може бути ухвалене вже до кінця квітня.

"Мені здається, що весь світ зараз знаходиться на позиції України і що Росія має нести відповідальність за свої дії. І цей суд – це єдина судова інстанція, яка може притягнути Росію до відповідальності", – зазначила Зеркаль.

Нагадаємо, тимчасові обмежувальні заходи спрямовані на те, щоб стримати агресію РФ та припинити утиски прав людини і кримськотатарського населення зокрема на території окупованого Криму. Надалі вже суд приступить до розгляду справи по суті і до того часу, як напередодні казала Зеркаль, Україна має підготувати відповідний меморандум і на це може піти 6-8 місяців.

Попередній матеріал
Теракт у Волновасі: ГПУ оприлюднила викривальну розмову бойовиків
Наступний матеріал
У суді зачитали повний текст рішення про арешт Насірова – підозрюваний відмовився покидати СІЗО
Loading...

Юрист розповіла, чому у Гаазі наразі не розглядається справа щодо анексії Криму та окупації Донбасу

Зеркаль про Гаазький суд: Радники РФ виявились винахідливими юридичними гімнастами

Третій день в Гаазькому суді: Україна прокоментувала вчорашні "аргументи" РФ

Справа України проти РФ: у Гаазькому суді виступили представники Росії – трансляцію завершено

Зеркаль у Гаазькому суді: Криваві атаки цивільного населення в Україні – результат спонсорування тероризму з боку РФ

Гаазький суд розпочав слухання за позовом України до Росії щодо її агресії на Донбасі – трансляцію завершено