Google

Радник Клімкіна: Для України завдання №1 все-таки мати угоду про постачання російського газу, але мати її на наших умовах

Це питання енергетичної безпеки України, тому доводиться йти на переговори з РФ

Про таке в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" розповів радник міністра закордонних справ України, стратегічний радник міжнародного фонду "Відродження" Тарас Качка.

Нагадаємо, 17 липня 2018 року Клімкін очолив українську делегацію на тристоронніх переговорах між Україною, Європейським Союзом і Росією щодо транзиту російського газу в Берліні.

"Ми називаємо це коректно "Нова угода на постачання російського газу на ринок ЄС», тому що слово транзит має відійти в минуле", – сказав Качка.

Він також розповів, які були настрої на зустрічі у Берліні: Настрої досить прагматичні й конструктивні. Бо зрозуміло, тут теж треба нульове питання поставити і зрозуміти, що Україна в своїй енергетичній політиці, коли говорить про те, що не треба будувати "Північний потік-2", що Україна є надійним партнером ЄС, що питання транспортування газу до ЄС є також питанням і енергетичної безпеки, безпеки в цілому... Всі ці постулати передбачають, що в українській газотранспортній системі, в українській трубі має бути цей газ. Відповідно, ми все-таки повинні мати цю угоду з "Газпромом" чи з клієнтами "Газпрому" на транспортування цього газу. Тому для України завдання №1 все-таки мати цю угоду, але мати її на наших умовах. Щоб вона відповідала тим принципам і правилам, які є в угоді про асоціацію, тобто вже прописані в національному законодавстві. Для ЄС головне забезпечити безперебійність постачань. Ну і "Газпром" теж усвідомлює, щоб без української ГТС вони обійтися не зможуть за жодних сценаріїв, позитивних чи негативних".

На запитання ведучої, чи буде укладений новий договір з РФ до кінця 2018 року, радник Клімкіна сказав: "Не думаю, бо не в традиціях РФ швидко і конструктивно працювати. Безумовно, європейська комісія наголошує, що робота має бути інтенсивна і в наступні 2-3 місяці треба показати результат. Є вже певні графіки". 

Качка також додав, що негативний сценарій Україною теж проробляється. Детальніше дивіться у відео: 

Попередній матеріал
У Черкасах матір з дитиною загинули під колесами автомобіля: свідки ДТП самі упіймали водія
Наступний матеріал
Порошенко і заступник держсекретаря США обговорили протидію "Північному потоку-2"
Loading...

В Ірландії заговорили про будівництво газового термінала в анексованому Криму – реакція України

"Уже все врегульовано": у "Нафтогазі" відреагували на слова Путіна про транзит газу через Україну

Активи "Газпрому" арештують по всій Європі – у "Нафтогазі" пояснили, за якої умови

Уже відомо, що запропонує "Нафтогаз" "Газпрому" на переговорах щодо транзиту газу

"Нафтогаз" надіслав до Стокгольму новий позов проти "Газпрому" на більш як $10 млрд

Європа закриває очі на Антимонопольне законодавство – експерт про "Північний потік-2"