Стоп. корупції
Стоп. корупції відкриті джерела

Рада підтримала законопроєкт, який захищатиме викривачів корупції – включення

Читайте по-русски
У "Європейській Солідарності" зауважили, що закон потребує доопрацювання, позаяк може бути сам використаний для неправомірних дій

У першому читанні Верховна Рада підтримала законопроєкт, який передбачає захист викривачів корупційних дій. Під час обговорення – в "Європейській Солідарності" зауважили, що закон потребує доопрацювання, позаяк може бути сам використаний для неправомірних дій.

"Наміри справді дуже хороші. Цей інструмент, він працює в багатьох країнах і він є добрим. Але цей законопроєкт треба надзвичайно серйозно і ретельно доопрацьовувати. Щоби він не став інструментом корупції в самих правоохоронних органах", – наголосила депутат від "Європейської солідарності" Вікторія Сюмар.

Водночас у "Голосі" закликали підтримати документ, посилаючись на відсутність нині в державі гарантій захисту для людей, які опікуються антикорупційними справами.

"Ми як країна, фактично не захищаємо таких людей, як Лариса Гольник, яка викрила корупцію в полтавському суді, чи Ганна Соломатіна, яка викрила корупцію в НАЗК, яке має боротися із корупцією. Якби цей закон був, коли вони давали свідчення – вже справи мали б висновок", –  зауважив нардеп "Голосу" Ярослав Юрчишин.

Нагадуємо, сьогодні Верховна Рада ухвалила постанову "Про дострокове припинення повноважень всього складу Центральної виборчої комісії".

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція
Наступний матеріал
У Києві триває 16-й форум YES: виступ Сенцова та заяви Зеленського – включення

Порядок денний ВР: які 13 законопроєктів сьогодні розглянуть парламентарі

"Щоб два рази не вставати": у ВР зареєстрували альтернативний законопроєкт про люстрацію представників влади 2014-2024 років

Відкриті списки і прощавай, мажоритарка: як Рада з 17-го разу ухвалила новий Виборчий кодекс

До Ради внесуть законопроект про криміналізацію "кнопкодавства" – Стефанчук

У пошуках конструктиву та поваги: як АПУ та Рада обмінювалися "люб'язностями"

Зареєстрували законопроект: у Верховній Раді визначилися, як каратимуть нардепів за прогули