Майже порожня Верховна Рада
Майже порожня Верховна Рада соцмережі

Зареєстрували законопроект: у Верховній Раді визначилися, як каратимуть нардепів за прогули

  Законопроектом пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 186-8 "Прогул народного депутата України"

  За прогул більше двох разів протягом однієї пленарної сесії або одноразовий протягом позачергової сесії накладатиметься адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт на строк від 20 до 60 годин. Про таке інформує УНІАН.

  Повідомляється, що у Верховній Раді України зареєстровано проект закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо адміністративної відповідальності народних депутатів України за прогул) (№10072). Текст законопроекту розміщено на сайті парламенту. Його автором є народний депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець.

  Законопроектом пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 186-8 "Прогул народного депутата України". Відповідно до статті, якщо прогул народного депутата, тобто його відсутність на засіданні Верховної Ради без поважних причин, підтверджений рішенням комітету, до предмета відання якого належать питання регламенту, вчинений більше двох разів протягом однієї пленарної сесії ВР або вчинений один раз протягом позачергової сесії, це тягне за собою накладення адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт на строк від 20 до 60 годин.

  "Уже стало усталеною практикою, що на пленарних засіданнях у середу та п’ятницю кількість народних депутатів не достатня для ухвалення будь-якого позитивного рішення, і всі законопроекти, які виносяться на розгляд, фактично автоматично відхиляються", – наголошує депутат у пояснювальній записці до законопроекту.

  При цьому, зауважує він, утримання частини заробітної плати не змогло забезпечити "належної мотивації для депутатів-прогульників виконувати свої безпосередні обов’язки". "Зважаючи на зазначене вище, вбачається за доцільне запровадити болючіші санкції у вигляді безоплатних суспільно корисних робіт, які виконуються у вільний від роботи час", – вважає автор законопроекту.

  Попередній матеріал
  Бізнес виступив проти автоматичної індексації тарифів на залізничні перевезення – глава асоціації
  Наступний матеріал
  Стало відомо, як сильно скоротилося населення України за 2018 рік

  "Це ще не рух в ЄС, але позитивний сигнал": нардеп пояснив, які закони потрібні, окрім змін до Конституції

  "Є ті, які ховаються під овечою шубою": Ємець розповів, як окремі кандидати збираються купувати голоси

  Попередження від Парубія та обурені кандидати: підсумковий сюжет першого дня 10-ї сесії Ради

  Заблокована трибуна і попередження до кандидатів: як працюють депутати перед виборами-2019

  Курс на ЄС і НАТО, закріплені підписом, і несподівано Туск українською – репортаж із Верховної Ради

  Засідання у ВР у зв'язку з п'ятою річницею від початку збройної агресії Росії проти України – відео