5 канал

"Це ще не рух в ЄС, але позитивний сигнал": нардеп пояснив, які закони потрібні, окрім змін до Конституції

Серед таких законопроектів, які уже є в стінах Ради і які потребують ухвалення, він назвав насамперед податкові

З традиційної години запитань до уряду розпочнуть роботу депутати. Після на порядку денному народних обранців низка законопроектів. Засідання парламенту стартує за кілька хвилин. У Верховній Раді уже перебуває кореспондент "5 каналу" Анна Мірошниченко. Вона поспілкувалася із депутатами і готова ділитися подробицями.

В сесійній залі очікують виступу Уляни Супрун, яку цього тижня відсторонили від обов'язків в.о.голови МОЗ за позовом радикала Ігоря Мосійчука. Нардеп від "Самопомочі" Роман Семенуха вважає такі дії стосовно Супрун помстою.

"Можна по-різному ставитися, але МОЗ на чолі з Супрун – це дещо, що зроблено. Це далеко ще не мед реформа, нам далеко до страхової медицини, у нас катастрофа, без перебільшення, з екстреною меддопомогою. Є великі питання по другій ланці, по зарплатах. Але те, що сьогодні вже реформована первинна ланка – сьогодні сімейні лікарі отримують вже в середньому більше 14 тис. грн – я вважаю, що це вже перші кроки. Це реванш. Я розумію, що в Кабміну є опція подання апеляцій. Але точно таке міністерство не може бути без виконуючого обов'язків", – прокоментував Семенуха.

Парламентар також прокоментував ухвалені Радою зміни до Конституції щодо курсу України в НАТО та ЄС.

"Те, що ми вчора прийняли зміни про світогляд і рух України до ЄС та НАТО – це ще не рух, це всього на всього декларація. Хоча, напевно, це позитивний сигнал для європейських партнерів, країн-членів Альянсу, що Україна закріпила таке прагнення. Але я думаю, що чинна влада, окрім декларації, вже нічого не зробить", – додав Семенуха.

Він переконаний, що окрім змін до Конституції, існують вагоміші рішення для прискорення євроінтеграції України.

"Є чимало інших практичних речей: насамперед економічних, соціальних свобод, підвищення добробуту, збільшення обороноздатності, відкриття оборонного бюджету і багато інших речей, які справді наближують до цього", – заявив нардеп.

Серед таких законопроектів, які уже є в стінах Ради і які потребують ухвалення, він назвав насамперед податкові.

"Економічні закони: податок на виведений капітал замість податку на прибуток; це низка законопроектів, які полегшують податкове навантаження для бізнесу, знижують штрафи від перевірок. Ми вчора зареєстрували такий законопроект. Безумовно, Україні потрібен закон, а не постанова Кабміну, яка сьогодні регулює пенсійне забезпечення військових пенсіонерів. Ну і найголовніше – другий накопичувальний рівень пенсійного забезпечення, який дасть надію на гідну пенсію тим, яким сьогодні 50, 45 і менше", – додав Семенуха.

Попередній матеріал
Як маріупольські прикордонники несуть службу в "сліпій зоні" Азовського узбережжя – репортаж
Наступний матеріал
Брифінг Артема Ситника про діяльність НАБУ за ІІ півріччя 2018 року – завершено

ВР підтримала зміни до Конституції про курс України на ЄС і НАТО – відео голосування

Курс України в НАТО та ЄС: Рада розгляне зміни до Конституції 7 лютого

"Шлях – незворотний": як у ВР ухвалювали історичне рішення про курс України на ЄС і НАТО – підсумковий сюжет

ВР закликала НАТО надати план дій щодо членства України в Альянсі

ВР має розглянути зміни до Конституції про курс України на ЄС і НАТО: виступ Президента перед нардепами – відео

Пленарне засідання ВР, де мають розглянути зміни до Конституції про курс України на ЄС і НАТО – відео