Андрій Парубій
Андрій Парубій 5 канал

Попередження від Парубія та обурені кандидати: підсумковий сюжет першого дня 10-ї сесії Ради

Депутати-некандидати в кулуарах уточнюють: вимкнути мікрофон тому, хто почне агітувати, можна лише тоді, коли депутат "вдариться" в агітацію під час обговорень законопроектів

Не агітувати в стінах парламенту закликав депутатів у перший день 10-ї сесії спікер Верховної Ради. Особливо, каже, це стосується кандидатів у президенти. Як почує агітацію – вимкне мікрофон. А кандидатів у президенти під куполом назбиралося вже чимало. Чи вдається їм стримувати свої виборчі амбіції в сесійній залі – бачила Анна Мірошниченко.

Хор розігрівся. Депутати кладуть руки на Конституцію і поповнюють свої фотоальбоми. 10-ту сесію починають урочисто. Одразу по тому спікер звертається до колег із попередженням.

"Коли я буду бачити, що під час обговорення законів хтось вестиме агітацію, я буду виключати мікрофон. Я не дозволю перетворити парламент на плацдарм для виборчих кампаній", – заявив Парубій.

Їх буде дві. Президентська і парламентська, підхоплює голова уряду і наголошує – від законотворців уряд чекає законів, а не виборчих гасел.

"Я розумію, що ці кампанії будуть мати вплив, але скажу так: вибори – це вибори, але життя країни потребує щоденних рішень і консолідованої позиції", – заявив своєю чергою Володимир Гройсман.

Депутати-некандидати в кулуарах уточнюють: вимкнути мікрофон тому, хто почне агітувати, можна лише тоді, коли депутат "вдариться" в агітацію під час обговорень законопроектів.

"Коли він починає говорити "я зроблю газ, я зроблю тарифи" – Парубій матиме право вимкнути мікрофон", – висловився нардеп від "Народного фронту" Андрій Помазанов.

В інших випадках ніяких заборон немає.

"Виступ у вівторок зранку чи виступ у рамках заміни на перерву – спікер не має повноважень вимикати мікрофон", – переконує депутат від "Самопомочі" Руслан Сидорович.

Нині під куполом – півтора десятка кандидатів. Це ті, кого офіційно зареєстрував Центрвиборчком. Усі опитані запевняють – в стінах парламенту, а тим паче з трибуни прямо не агітуватимуть.

"Хай вимикає (мікрофон – 5.UA), сьогодні ні спікер не чує країну, ні влада не чує всю країну", – коментував кандидат у президенти Юрій Дерев'янко.

"Парламент – агітаційний майданчик Порошенка, тому що в інших кандидатів немає такого ресурсу – більшості в коаліції", – переконаний ще один з зареєстрованих кандидатів Олександр Вілкул.

"Парламент – це не та трибуна, де ти мусиш агітувати, це трибуна законотворча, все залежить від депутата, наскільки він адекватний", – запевнив зареєстрований претендент Сергій Тарута.

Вимкнений мікрофон – якщо спіймають на агітації – єдине покарання для кандидата-депутата. У перший день 10-ї сесії мікрофон нікому не вимкнули. Утім і без цього деякі кандидати почали вдаватися до інших виборчих трюків. Головний радикал зняв краватку і заблокував трибуну. Пообіцяв стояти, поки уряд не зменшить ціну на газ.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Об'єднані хворобою: для діток з онкологією під Києвом зводять дім та просять небайдужих допомогти
Наступний матеріал
У ДПСУ розповіли, як "вишки Бойка" перетворили на напіввійськовий об'єкт
Loading...

Вибори-2019: список зареєстрованих кандидатів у президенти

Безсмертний про те, як розв’язати питання Донбасу і Криму: "Україна має пресингувати"

Двох зареєстрували, двом відмовили: ЦВК оновила дані щодо заявок на кандидатів у президенти

Порошенко подав у ЦВК документи на участь у президентських виборах

Аваков: В Україні намагаються створити систему масштабного підкупу виборців

Шкіряк: РФ спеціально запускає фейки про нібито масові фальсифікації на виборах в Україні, аби розбалансувати суспільство