Дзеркало тижня

У ДПСУ розповіли, як "вишки Бойка" перетворили на напіввійськовий об'єкт

Від червня минулого року об'єкти офіційно передано під охорону 41-й бригаді малих ракетних кораблів Чорноморського флоту РФ, таким чином, біля цих вишок щодня перебуває від 2 до 4 військових кораблів РФ, які постійно охороняють їх

Славнозвісні "вишки Бойка" після анексії АР Крим змінили свій профіль з об'єктів господарської діяльності – на напіввійськові об'єкти з постійним перебуванням на них військових. Про таке в ефірі "5 каналу" заявив речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

"Що стосується незаконно анексованих господарських об'єктів, так званих "вишок Бойка", а їх дві – це "Україна" і "Петро Годованець", то ситуація з ними дуже проста. Російська Федерація їх перейменувала, перебила там серійні номери, таким чином намагаючись замаскувати те, що ці вишки вкрадені і вони продовжують використовувати їх в анексованій частині Чорноморського шельфу", – розповів Слободян.

Він також додав, ці "вишки Бойка" працюють по розвідуванню родовищ газу і по видобутку на окремих ділянках. "Зараз вони їх перемістили ближче до узбережжя анексованого Криму, мабуть, з тією метою, щоб нам важче було бачити, що там відбувається", – наголосив речник ДПСУ.

Навіть більше, періодично ми бачимо, що вони відключають систему автоматичної ідентифікації. Тобто вони таким чином, навіть, маскують і ті місця, де ці вишки перебувають. Крім цього, вони встановили на цих вишках апаратуру, не властиву для цих об'єктів, тобто це розвідувальна апаратура. Вони використовують ці платформи в тому числі і для моніторингу місцевості і для зняття іншої інформації

Окрім того, "від червня минулого року ці об'єкти офіційно передано під охорону 41-й бригаді малих ракетних кораблів Чорноморського флоту РФ, таким чином, біля цих вишок щодня перебуває від 2 до 4 кораблів ЧФ РФ, які постійно охороняють їх", – повідомив Слободян.

Загалом, як зазначив Слободян, це вже не зовсім об'єкти господарської діяльності, це вже напіввійськові об'єкти, де постійно перебувають військові.

Детальніше про бойові судна ФСБ, які РФ може задіяти у випадку нового конфлікту, а також про ситуацію на кордоні з Білоруссю – дивіться у повному відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
Попередження від Парубія та обурені кандидати: підсумковий сюжет першого дня 10-ї сесії Ради
Наступний матеріал
Зроби сам: у Дніпрі автомобілісти власноруч засипають ями на мосту – що каже місцева влада
Loading...

Слободян розповів, як минули новорічні та різдвяні свята на кордоні

"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю з Олегом Слободяном на "5 каналі" – відео

Прикордонники не пустили в Україну відому російську відеоблогерку й телеведучу тревел-шоу

Прикордонники закликають стати донорами для українських бійців: як підготуватися до здачі крові

Російська агресія: чи надійно захищені державні кордони України – ексклюзивне інтерв'ю з головою ДПСУ

ДПСУ затримала на Одещині грека, який продавав дівчат у секс-рабство