Кров для військових на сході та онкохворих збирають у головному військово-медичному клінічному центрі Держприкордонслужби. Донорів там чекатимуть до середи, 6 лютого. До акції долучилися і самі прикордонники. Закликають і решту не стояти осторонь.
Олександр Андреєв – полковник ДПСУ – донор зі стажем. Прийшов сюди, щоби показати приклад своїм підлеглим. Розповідає, що кров здає регулярно декілька разів на рік.
"Колись почав на прохання друзів, зараз просто так здаю вже. Входить у звичку", – ділиться прикордонник.
За медичним протоколом, донорам спочатку потрібно зареєструватися та здати аналізи на поширені хвороби.
З результатами аналізів разом із прикордонником рушаємо до лікаря. Він вимірює тиск, щоби не було ризику знепритомніти під час процедури.
Лише лікар дає дозвіл на здачу крові. Адже процедура для фізично здорових людей. По тому донори йдуть до лабораторії. Тут на них уже чекають медсестри, щоби розпочати забір. Досвідчений донор знає, скільки триває процедура.
Лікарі застерігають – перед здачею крові слід добре виспатися та поїсти.
"Як прописують в інструкціях, за 48 годин не зловживати алкоголем, жирною їжею, наркотичними засобами. І перед тим, як здавати, потрібно гарно поїсти, але щось не жирне", – пояснює лікар-анестезіолог військово-медичного клінічного центру ДПСУ Дмитро Сухомовський.
Дні донорства на базі військово-медичного центру прикордонників влаштовують постійно. Лікарі переконують: браку компонентів немає. Утім необхідно підтримувати запаси.
"Ми цю акцію розподілили на три дні. Плануємо, що кожен день буде близько ста донорів. І таким чином ми хочемо поповнити запаси крові, які нам постійно потрібні. Крім того, в нас є два центри, де проводиться забір крові", – розповів завідувач відділення Київського міського центру крові Сергій Короткоручко.
Упродовж вівторка та середи у військово-медичному центрі прикордонників чекають на всіх охочих. Нові запаси крові передаватимуть на потреби учасників Операції Об'єднаних сил та в онкоцентри.
Валерія Павленко, Анна Несевра, "5 канал"