Засідання комітету з питань свободи слова
Засідання комітету з питань свободи слова 5 канал

Позбавлення ліцензії телеканалу NewsOne: у комітеті свободи слова точилися палкі суперечки – до чого дійшли

Читайте по-русски
Завзято захищає NewsOne голова комітету Нестор Шуфрич. Закликає розв'язувати питання без суду та пропонує Нацраді відкликати позов

Нестору Шуфричу так і не вдалося переконати членів комітету з питань свободи слова, який він очолює, рекомендувати Нацраді з питань телебачення і радіомовлення відкликати позов щодо позбавлення ліцензії канал NewsOne. Палкі суперечки 16 жовтня точилися під час засідання комітету, де розглядалося звернення мовника. Свої позиції висловили як представники телеканалу, так і члени Нацради. Перші заявляють про тиск на свободу слова, другі – про тиск на себе як на незалежний регулятор. Деталі у сюжеті Ірини Сисак.

Із проханням стати на захист телеканалу NewsOne звернувся до комітету свободи слова його головний продюсер. Каже, після рішення Нацради позбавити мовника ліцензії існування каналу та місця роботи для більш як 400 працівників під загрозою.

"Я б просив оновити склад Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, і якщо це юридично можливо, відкликати звернення Нацради, яке було надіслано до суду щодо анулювання ліцензії", – заявив гендиректор каналу Василь Голованов.

За працівників каналу заступається й голова національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

"Дискувати треба, контент треба аналізувати, і мій виступ не в захист редакційної політики NewsOne, він на захист доступу журналістів до аудиторії", – переконував Томіленко.

Розпалювали національну, расову чи релігійну ворожнечу та ненависть серед своєї авдиторії – до такого висновку прийшли члени Нацради, які проголосували за анулювання ліцензії. Наголошують, діяли згідно з законом та в межах своїх повноважень як незалежного регулятора. А остаточне рішення – за судом.

"Компанія має ряд попереджень від Нацради, яка не реагує на ці попередження. Кожне попередження має під собою реальну основу і реальні факти", – зауважив член Нацради Олег Черниш.

"Звернення до суду було останньою мірою. Судовий розгляд, що дозволить встановити чи були порушення в діях ліцензіата чи ні", – пояснив Юрій Зіневич, член Нацради.

Завзято захищає NewsOne голова комітету Нестор Шуфрич. Закликає розв'язувати питання без суду та пропонує Нацраді відкликати позов. Підтримати рішення закликає й своїх колег по комітету. Ті відмовляються – мовляв, тиснути на регулятор не мають права.

"Я як депутат не маю права втручатися. Шановний, ви зараз не розглядаєте зміни до законодавства, вас просять зайняти позицію однієї зі сторін, що є недопустимо", – наголосив член парламентського комітету з питань свободи слова Андрій Мотовиловець.

Натомість інші пропозиції комітет підтримав більш активно. Зокрема, рекомендував якнайшвидше розглянути зміну складу Нацради. Ті ж закинули Шуфричу упередженість щодо скандального мовника.

"Я не можу для себе до кінця зрозуміти зміст тих рішень, що були прийняті. Питання призначення членів Нацради від парламенту і так буде винесено, бо воно передбачене законом. Пан Шуфрич трохи підтримував заявника, який представляв канал NewsOne, вважаю, що певна прихильність була", – зазначив Юрій Зіневич.

Тож, Нацрада позов не відкликатиме, і тепер чи позбавлять канал NewsOne ліцензії на мовлення – має вирішити Окружний адміністративний суд Києва.

Ірина Сисак, Орест Пона, "5 канал".

Нагадуємо, впродовж 24 та 25-го липня Нацрада проводила позапланову перевірку NewsOne. Таке рішення регулятор ухвалив після того, як канал анонсував телеміст із російським телеканалом. Пізніше український мовник його скасував, посилаючись на погрози та залякування на адресу журналістів.

 

Попередній матеріал
"Просуваються вперед, прокопуються": на околицях Лебединського цілковитої "тиші" не буває – репортаж
Наступний матеріал
Вогняний лабіринт і розрізання авто: як у Львові рятувальники-новачки пройшли спецвишкіл – сюжет
Loading...

Щоб не було, як у Росії: Чим загрожує ігнорування журналістів з боку влади – Лігачова

Без скандалу не минулося: як Нацрада скасовувала ліцензію NewsOne – репортаж

Під час акції протесту біля Нацради затримали активіста "Демсокири" Юрія Гудименка

Нацрада визнала, що News One розпалював національну, расову та релігійну ворожнечу – включення

Латвійський телеканал з'явиться на українському медіаринку – подробиці

Нацрада перевірить компанії під логотипом "112 Україна" – відома дата