Нацрада
Нацрада vgolos.com.ua

Нацрада позбавила "112 Україна" цифрових ліцензій на мовлення – як відреагували в ОП

Читайте по-русски
Свою позицію державний регулятор аргументує тим, що компанії не дотримувалися умов концепції мовлення, згідно з якою перемогли на конкурсі у 2011 році

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення відмовила групі компаній "112 Україна" в продовженні цифрових ліцензій. Рішення ухвалили на засіданні Нацради. Про таке повідомляє журналіст "5 каналу" Евеліна Михайленко.

Свою позицію державний регулятор аргументує тим, що компанії не дотримувалися умов концепції мовлення, згідно з якою перемогли на конкурсі у 2011 році. Йдеться про те, що частоти в регіональному мультиплексі були передбачені для регіонального мовлення. І ці телеканали мали забезпечувати місцевою інформацією саме ті регіони, на які вони мають мовити відповідно до своїх ліцензій. Натомість на частотах мовить загальнонаціональний телеканал.

Водночас представник "112 Україна" Василь Сметана заявив, що Нацрада постійно відмовляла компаніям у переоформленні їхніх програмних концепцій. Усього до державного регулятора було подано 36 заяв стосовно цього питання. Жодна з них не була задоволена. Представник телеканалу вважає це порушенням права на свободу слова. У своїй заяві на офіційному сайті телеканал "112 Україна" розцінив рішення Нацради як жорстку цензуру та назвав її дії незаконними.

Уляна Фещук, заступниця голови Нацради з питань телебачення та радіомовлення, повідомила: "Йдеться не про 112-й супутниковий канал. Він продовжує мовити, і сьогодні будуть розглядатися питання щодо продовження строку дії п'яти регіональних компаній, які шість років тому самовільну змінили програмну концепцію".

А представник телеканалу "112 Україна" Василь Сметана сказав: "Вони кажуть, що немає регіональних новин, але нас сьогодні покарали не за це. У нас немає жодного попередження за відсутність регіональних новин або чогось такого, а тим паче в нас розгалужена система кореспондентських пунктів, і стрінгери у багатьох містах".

На рішення Нацради з питань телебачення й радіомовлення щодо каналу "112 Україна" відреагували в Офісі президента України.

Там наголосили, що свобода слова є невід'ємною частиною демократичної держави. Водночас усі мовники мають дотримуватися законодавства та умов ліцензії. В Офісі додали, що незабаром буде оновлено склад Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Це допоможе унормувати ситуацію на телевізійному ринку відповідно до закону і базових принципів демократії, заявили в ОП.

Пост Офісу президента
Пост Офісу президентаскріншот

Як повідомляв 5.UA, Нацрада назвала трійку телеканалів, на яких було найбільше політичної агітації. 

Попередній матеріал
"Розмова була коротка, ми в черзі стояли": Зеленський переказав свій діалог із Лавровим
Наступний матеріал
Категоричний Трамп та ображена Європа: всі подробиці першої зустрічі Зеленського і президента США – сюжет
Loading...