Телебачення
Телебачення Фото з відкритих джерел

Ні – офшорним компаніям: як потрібно змінювати закон щодо власників телеканалів

Читайте по-русски
Нацрада з питань телебачення вимушена приймати тільки те, що написане в поданих документах, навіть щодо джерел фінансування

Закон України "Про телебачення і радіомовлення" необхідно модернізувати. Про ключові недоліки поточної редакції документа в студії "5 каналу" розповів Сергій Костинський – член Нацради з питань ТБ і радіомовлення.

"Закон настільки недосконалий щодо структури власності, що ті документи, які вам принесли – це і є правда. І не важливо, що пишуть у відкритих джерелах. Що за цими людьми стоять інші люди, що джерела фінансування інші, ніж зазначається. Тому цей закон потрібно модернізувати і вносити в нього зміни", – пояснює Костинський.

На прикладі телеканалу ZIK, власником якого нещодавно став соратник Віктора Медведчука, написано, що власник – Тарас Козак, але реальна структура власності не розкривається, зазначає член Нацради.

"Нам закон не дозволяє перевіряти документи. Ми маємо приймати те, що є. Фактично, закон вимагає від нас просто взяти ці документи, подивитися, чи правильно виставлені коми і проголосувати за переоформлення ліцензії. Це недосконала форма, це треба змінювати і досліджувати джерела фінансування", – наголосив Костинський.

Окремо він додав, що потрібно змінювати закон і стосовно того, щоб офшорні компанії не мали права бути власниками українських телеканалів, радіостанцій, на будь-якому етапі власності.

Як повідомляв 5.UA, Нацрада з питань телебачення та радіомовлення відмовила групі компаній "112 Україна" в продовженні цифрових ліцензій.

Попередній матеріал
Україна домовилася з Еквадором про безвізовий простір
Наступний матеріал
Перемовини з РФ про зупинку євроасоціації: за що Богдан отримав нагороду від Азарова – "Схеми"
Loading...

Нацрада позбавила "112 Україна" цифрових ліцензій на мовлення – як відреагували в ОП

Результати моніторингу мовних квот на радіо і ТБ за перше півріччя 2019-го – пресконференція

У РНБО не побачили підстав для санкцій щодо каналів "112 Україна" та NewsOne – подробиці

"Радіо Свобода" відзначає 65-ту річницю мовлення в Україні

Нацрада визнала, що News One розпалював національну, расову та релігійну ворожнечу – включення

Це був не Instagram: на результати парламентських виборів найбільше вплинуло телебачення – дослідження