Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал

Порошенко: законопроєкт "Слуг" передбачає виплати медикам лише у випадку смерті або інвалідності від COVID-19 – це неприйнятно

Читайте по-русски
Лідер "ЄС" наполіг, щоб документ передбачав виплати по тих випадках захворювання та смерті медпрацівників, які сталися з початку епідемії

Законопроєкт про страхування медпрацівників на випадок захворювання на коронавірус має бути ухвалений завтра на позачерговому засіданні парламенту, і президент має його негайно підписати. Про це заявив лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко, передає прес-служба партії.

Він наголосив, що з кожним днем дедалі більше медпрацівників інфікуються, але ніякого соціального захисту від держави вони не мають.

"За офіційною інформацією, станом на сьогодні на ранок, з 13 тис. 184 підтверджених випадків коронавірусу 2 тис. 551 захворілий – це медики. Це майже 20%, хоча в інших країнах лікарі становлять лише лічені відсотки, в середньому не більш як 2%. Хочу наголосити, що за минулу добу захворіло ще 72 медичних працівники. Перед тим повідомлялося, що на апаратах ШВЛ зараз перебувають 14 медиків. 18 медиків, на жаль, померли. Це ціна зволікання з ухваленням закону, який ми сьогодні розглядаємо, бо медики є незахищені, вони не отримали обіцяних 300% надбавок, які ми з вами прийняли під час ухвалення бюджету. Сьогодні це визнали і влада, і міністр", – сказав політик.

Порошенко додав, що альтернативний законопроєкт, який подали "Слуги народу", передбачає виплату медичному працівнику або у випадку смерті, або у випадку настання інвалідності. Але така пропозиція неприйнятна, оскільки у світовій практиці не зафіксовані випадки інвалідності від коронавірусу. Це означає, що медики, які захворіють, не отримають нічого.

"Я сьогодні переговорив з провідними інфекційними лікарями, з головним санітарним лікарем і поспілкувався з іноземними фахівцями. Хочу вам наголосити, що жоден з усіх захворілих – не лише лікарів, жоден не отримав інвалідність. Коронавірус не тягне за собою інвалідність. Це може бути лише як наслідок якихось супутніх хвороб.

Це означає, що ми маємо зупинити профанацію. Коли ми оголосимо, що ми виплачуємо страхові виплати лікарям після захворювання, а вони будуть приречені ходити збирати папери і врешті-решт нічого не отримають. Я готовий, – як компроміс, і ця позиція погоджена за іншими авторами законопроєкту, – щоб ми об'єднали законопроєкти, знайшли компроміс і подали єдиний узгоджений законопроєкт по обсягу страхових виплат. Будь ласка. Але не записуйте туди інвалідність, тому що це є професійно небезпечно, бо коронавірус не тягне за собою інвалідність", – зазначив лідер "ЄС".

Він продовжив: "Ми не можемо замінити страхування хвороби лікарів на коронавірус лише випадками інвалідності. Ми маємо захистити лікарів. Ще раз наголошую – йдеться не про авторство і не про політичні дивіденди".

Порошенко також наполягає, що закон має бути ретроспективним, тобто страхові виплати мають поширюватися і на ті випадки захворювання та смерті медпрацівників, які сталися з початку епідемії.

Нагадаємо, Ірина Фріз закликала приєднатися до челенджу підтримки законопроєкту про обов'язкове страхування медиків.

Попередній матеріал
Зеленський пригрозив звільнити голів областей, де лікарі не отримали доплати
Наступний матеріал
Послаблення карантину та чи будуть президентські вибори: що відбувається у Польщі – включення
Loading...

Фріз закликала приєднатися до челенджу підтримки законопроєкту про страхування медиків

"Найменшому пацієнту 1 рік, найстаршому – 90": що кажуть лікарі про спалах COVID-19 на Львівщині

"Якщо хочете політичних дивідендів, скопіюйте закон Порошенка": Герасимов закликав "слуг" забезпечити страхування медиків

Болючі зміни: чи впорається влада з другим етапом медреформи

86 копійок "ковідної" надбавки: чому вінницькі медики не отримали 300% зарплату

На Полтавщині закрили районну лікарню через спалах коронавірусу – подробиці