Бізнес у Польщі
Бізнес у Польщі 5 канал

Послаблення карантину та чи будуть президентські вибори: що відбувається у Польщі – включення

Читайте по-русски
Країна зберігає обмеження на в'їзд іноземців

Від понеділка послаблює карантин і сусідня Польща. Окрім парків та лісів, які стали доступні для громадян раніше, тепер можна потрапити і до більшості магазинів. Однак суворо дотримуючись соціальної дистанції. Про ситуацію у сусідній країні "5 канал" розпитав у кореспондентки Ірини Родіної.

Польща розпочала поступовий вихід із карантину. Від понеділка відкрилися магазини в торговельних центрах, готелі та музеї, від середи – дитячі садки і ясла. Однак людей в них не багато. Станом на 6 травня у Польщі зафіксували ще 218 випадків зараження коронавірусом. Загальна кількість хворих уже перевищила 14 тис. 600 осіб. Новий сплеск заражень зараз на шахтах у Сілезькому воєводстві. Там на коронавірус захворіли вже 400 гірників. Є випадки і в їхніх родинах. Туди поїхав головний санітарний інспектор Польщі.

"Інспектор координуватиме роботу санітарно-епідеміологічних станцій і стежитиме за організацією карантину і проведенням ізоляційних заходів. Він також консультуватиметься з компанією, що контролює копальні, на яких зафіксували зараження", – заявив Войчех Андрушевич, речник міністерства охорони здоров'я Польщі.

Водночас, Польща зберігає обмеження на в'їзд іноземців. Він збігав 4 травня, однак його продовжили до 13 травня. Перетнути кордон з іншими державами, зокрема і з Україно, можна лише в деяких місцях і обмеженим категоріям людей.

Проведення президентських виборів – інша велика проблема, яка зараз постала перед Польщею. Вони були заплановані на 10 травня. Але владі так і не вдалося вирішити, як це зробити в умовах пандемії. Державна виборча комісія Польщі вже заявила – провести голосування цієї неділі не зможе.

Увечері вівторка Сенат відхилив пропозицію щодо проведення виборів у дистанційному режимі – поштою. Цю ідею в Польщі критикували з кількох причин. Перша – це епідемічна загроза. Хоча Пошта Польська і забезпечує своїх працівників антисептиками і рукавичками і працює безконтактно, все одно є ризик, що вірус може залишатися на папері. Друга проблема – це порушення таємниці голосування. Адже з листами виборці надсилатимуть свої персональні дані.

"Ми живемо в надзвичайному стані. Є дуже багато нюансів, які перешкоджають проведенню виборів. Ми не можемо організувати це голосування нормально, щоб воно було: універсальним, рівним, прямим і таємним", – сказала Анна Фрідрих-Депка, Центр виборчих досліджень Університету Миколи Коперника.

"На мою думку, ці вибори взагалі не повинні відбуватися. Поштою ми надаємо свої персональні дані, а це очевидне порушення Конституції", – висловився Патрик, житель Варшави.

Згідно з Конституцією, перший тур виборів у Польщі має відбутися в період між 75 і 100 днем перед кінцем каденції чинного президента. Термін Анджея Дуди закінчується 6 серпня 2020. Тому перший тур виборів ще можна встигнути провести до 22 травня. Якщо владній партії і опозиції так і не вдасться домовитися, на Польщу чекає політична криза.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що країна починає будівництво газопроводу Baltic Pipe, який з'єднає родовища на норвезькому шельфі в Північному морі з Польщею через Данію.

Попередній матеріал
Порошенко: законопроєкт "Слуг" передбачає виплати медикам лише у випадку смерті або інвалідності від COVID-19 – це неприйнятно
Наступний матеріал
Як рятувальники патрулюють територію біля танкера "Делфі" в Одесі – сюжет
Loading...

ЄС виділив для України 1,2 млрд євро на боротьбу з COVID-19 – подробиці

Послаблення карантину та травневі свята: яка ситуація у Польщі

У Зеленського замовчали про обговорення з Дудою питання повернення заробітчан до Польщі

Коронавірус та економіка: чи чекають на українських заробітчан у Польщі

У Польщі відбулися протести проти карантинних обмежень – що кажуть люди

COVID-19 в Європі: як Польща збирається виходити з карантину