Розмова Зеленського та Дуди
Розмова Зеленського та Дуди president.gov.ua

У Зеленського замовчали про обговорення з Дудою питання повернення заробітчан до Польщі

  Читайте по-русски
  Прес-служби двох лідерів описали телефонну розмову дещо по-різному

  Президент України Володимир Зеленський у четвер, 30 квітня, провів телефонну розмову з президентом Польщі Анджеєм Дудою. Про це поінформувала прес-служба Зеленський.

  Як зауважили у хазяїна Банкової, глави двох держав продовжили координацію дій, спрямованих на подолання наслідків пандемії коронавирусу для громадян. Окрему увагу, як йдеться у повідомленні, було приділено механізмам виходу з режиму карантину та міжнародній співпраці для подолання таких викликів у майбутньому.

  Також важливою темо бесіди у Зеленського назвали співробітництво України та Польщі в сфері енергетичної безпеки, зокрема, – щодо диверсифікації джерел постачання енергоносіїв та реалізації на практиці підписаного в серпні 2019 року тристороннього меморандуму між Україною, Польщею та США про співробітництво.

  "Президент України поінформував польського колегу про ситуацію на Донбасі та щодо виконання домовленостей, досягнутих у рамках Нормандського саміту, який відбувся торік у Парижі. Анджей Дуда запевнив, що Польща дотримується чіткої позиції щодо підтримки відновлення суверенітету та територіальної цілісності України", – резюмували на Банковій.

  Про телефонну розмову Зеленського та Дуди повідомили також і польські ЗМІ.

  Так, "Польське радіо" зазначає, що крім обговорення питань боротьби з поширенням коронавирусу, ситуації в ОРДЛО та стану переговорів у Нормандському форматі, "президенти також обговорили варіанти можливого сценарію розморожування економічних контактів, зокрема, прибуття українських працівників до Польщі" .

  "Це питання стане предметом домовленостей відповідно до рекомендацій служб, що відповідають за епідемічну безпеку обох країн і потреб польського ринку праці", – цитує видання повідомлення Канцелярії президента Польщі.

  Сайт президента України, у свою чергу, про обговорення цього питання між Зеленським та Дудою – не повідомив.

  Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив віцепрем'єру Вадиму Пристайку вести переговори з країнами ЄС щодо працевлаштування українців.

  Попередній матеріал
  За підрив авто українського розвідника двох росіян відправили у в'язницю
  Наступний матеріал
  Більше на 455 випадків: в Україні зафіксовано 10861 випадків зараження COVID-19
  Loading...