Заробітчани
Заробітчани Depositphotos

Шмигаль доручив Пристайку вести переговори з країнами ЄС щодо працевлаштування українців

  Читайте по-русски
  На сьогодні уряд не отримував офіційних звернень від інших країн, крім Фінляндії

  Кабінет Міністрів України виступив із пропозицією переговорів із країнами Європейського Союзу, які зацікавлені в українських сезонних працівниках. Про це у Telegram написав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

  Він зазначив, що провів зустріч із послом ЄС в Україні Мааті Маасікасом і тимчасово повіреним у справах США в Україні Крістіною Квін.

  "Важливою передумовою є легальне працевлаштування на строк від 3 місяців з дотриманням всіх соціальних гарантій і умов праці українців. Координацію цієї роботи буде здійснювати урядовий офіс з питань європейської і євроатлантичної інтеграції", – зазначив прем'єр.

  Він додав, що на сьогодні уряд не отримував офіційних звернень від інших країн, крім Фінляндії.

  Водночас переговори з країнами, які хочуть залучити українців до сезонних робіт, вестиме віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко. Про це він сказав в інтерв'ю "Сегодня".

  "Сьогодні прем'єр-міністр уповноважив мене займатися цим питанням з конкретними країнами про організовані поїздки. Ми зараз намагаємося визначити, як організовано дати таку можливість людям, які хочуть працювати за кордоном. Цих людей цінують за кордоном, своїм сім'ям в Україні вони приносять дохід", – сказав віцепрем'єр.

  За словами Пристайка, в уряді хотіли б, щоб ці люди залишилися в Україні і зробили "внесок в економіку країни, наприклад, побудувавши свої ферми".

  "Державі ці люди дуже потрібні. Вони гнучкі, активні, готові виїхати за тисячі кілометрів від дому, щоб заробляти. Адже ми ж не Радянський Союз, ми не можемо їх тримати силою", – сказав він.

  Пристайко повторив позицію уряду про те, що не йдеться про будь-яку заборону на виїзд, і заявив, що чартери для сезонних працівників будуть організовуватися постійно.

  За його словами, важливо зрозуміти різницю між працівниками, які постійно неорганізовано перетинають український кордон, чим посилюють ризики загрози нового спалаху коронавірусу, і сезонними робітниками, які їдуть за кордон на 3-6 місяців з виконанням умов обсервації та вимог безпеки.

  Як повідомляв 5.UA, державна служба зайнятості опублікувала дані щодо попиту та пропозицій на ринку праці в розрізі професій та видів діяльності за січень-березень 2020 року.

   

  Попередній матеріал
  В Україні вже 10 406 хворих на коронавірус – щодоби додається пів тисячі
  Наступний матеріал
  На Тернопільщині від коронавірусу помер фельдшер швидкої допомоги
  Loading...

  Кабмін розблокував рахунки "Суспільного" – подробиці

  "Нові стандарти життя": Шмигаль розповів, що буде після скасування карантину

  В Україні в період карантину 70% працівників ходять на роботу – Шмигаль

  Про 300% доплати: чи бачили ці гроші медики, які працюють з COVID-19

  З 11 травня в Україні можуть відкрити парки та непродовольчу торгівлю – Шмигаль

  Кабмін має п'ять етапів виходу країни з карантину – Шмигаль назвав основні умови і завдання