Швидка
Швидка 5 канал

Про 300% доплати: чи бачили ці гроші медики, які працюють з COVID-19

Читайте по-русски
Одна година роботи працівника "швидкої" в середньому вартує приблизно 30 грн

Замість надбавки у 300%, медикам "швидкої" – по 200 грн. Від початку епідемії коронавірусу Мінсоцполітики пообіцяло медикам, які контактують із хворими на COVID-19, з березня 300% доплату до зарплати. Але в аванс працівники швидкої ці кошти не отримали. Ба більше, дізналися, що і в перспективі таких великих доплат може не бути. Що ж кажуть в уряді, кореспондентка "5 каналу" Яна Лимаренко дізнавалася.

У кожної бригади "швидкої" до півтора десятка викликів за зміну. Від початку березня до звичних небезпек інфекційних захворювань додався ще й коронавірус.

Фельдшер Олена Гладка щойно повернулася від пацієнта з підозрою на коронавірус. Одразу зняла захисний костюм та ретельно дезінфікує обладнання. Каже: кількість випадків коронавірусу збільшується щодня, а от зарплата в 7 тис. грн – ні.

"Досить образливо, що ти, ризикуючи своїм життям, ти, підставляючи себе в першу чергу, перебуваючи постійно в стресі за те, що маєш відповідати за пацієнта. Так, хотілося б, щоб за таку роботу інтенсивну були доплати", – розповідає жінка.

Ще у березні в уряді обіцяли всім медичним працівникам, які контактують із хворими на COVID-19, доплачувати 300% до окладу. Але лікарі кажуть: збільшення зарплати втричі немає.

"Отримують, але тільки за час перебування з хворим на коронавірус, підтвердженим хворим на коронавірус, тобто за одну годину чи 40 хвилин, але ризикують всі", – каже Анатолій Безвугляк, фельдшер.

Одна година роботи працівника "швидкої" в середньому вартує приблизно 30 грн. І саме на цю суму буде надбавка.

"Погодинна оплата – це значить, що якщо працівник за місяць попрацював на двох чи трьох випадках – це зазвичай година – дві години на одному випадку, він отримає не за дві години як зазвичай, а за 6 годин, тобто він отримає додатково 150 грн, може, 200. Якщо пощастить", – каже Ігор Фесун, директор Обласного центру екстреної медичної допомоги Черкаської облради.

На доплати медикам область отримала із держбюджету 5 млн грн. Але як нараховувати надбавки – тут досі не знають.

"Ми ж не можемо вийти за рамки нормативної бази, але ми бачимо, що є нестиковки, такі колізії і на нашому рівні, ми самостійно не можемо вирішити це питання, тому це іде звернення до Міністерства охорони здоров'я. Нам треба роз'яснення від Міністерства охорони здоров'я", – говорить Олег Найдан, заступник начальника управління охорони здоров'я Черкаської обласної адміністрації.

У МОЗі кажуть: за березень усі регіони забезпечили і грошима, й інструкціями.

"Перераховані за рахунок медичної субвенції. Додатково 904 млн грн. Там всі ці кошти, відпрацьовано з усіма департаментами охорони здоров'я, зі всіма лікарнями, які в той час боролися з коронавірусом. Ми постійно комунікуємо", – розповідає Максим Степанов, міністр охорони здоров'я.

А з квітня урядовці обіцяють утричі підвищити вже не голий оклад, а власне зарплату – зі стажем та всіма нарахуваннями.

"Медики отримали аванс у квітні, звичайно, він ще нічого не містить, бо в нас ще бюджету не було", – каже Денис Шмигаль, прем'єр-міністр.

"Вже йде не оклад, а до 300% від заробітної плати, там вже все йде через НСЗУ, допрацьовується цей пакет, і його під час наступного позачергового засідання уряду планується винести", – каже Максим Степанов.

Чиновники запевняють: уже 28 квітня медики отримають обіцяні гроші.

Яна Лимаренко, Леся Головата, Вячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
Тривожна тиша біля Щастя: як бійці ЗСУ тримають ситуацію під контролем – репортаж
Наступний матеріал
На Київщині заборонено відвідувати кладовища – в.о. голови ОДА
Loading...

Чому США звинувачують Китай у пандемії COVID-19 і яка ситуація з коронавірусом у Штатах – включення

Пережити пандемію і не захворіти на COVID-19 – що пропонують винахідники

"Вірус надовго": голова ВООЗ закликав почекати з припиненням карантину

Епідеміологи втомилися рахувати контактних осіб – голова райради про причини закриття Почаєва

В ООН застерігають про загрозу масштабного голоду через коронавірус

Місцеві бюджети мають кошти на боротьбу з COVID-19 завдяки децентралізації, запровадженій Порошенком – чільник Білої Церкви