Круглий стіл місцевих рад
Круглий стіл місцевих рад прінт-скрін з відео

Місцеві бюджети мають кошти на боротьбу з COVID-19 завдяки децентралізації, запровадженій Порошенком – чільник Білої Церкви

Читайте по-русски
Сьогодні практично вся боротьба з коронавірусом лежить на міських бюджетах, зазначають учасники круглого столу

Сьогодні майже вся боротьба з коронавірусом лежить на міських бюджетах. І бюджет невеликого міста, наприклад, Білої Церкви, витратить близько 150 млн гривень на боротьбу з епідемією і її наслідками в 2020 році. Про це повідомив Геннадій Дикий, чільник Білої Церкви, що на Київщині, під час онлайн-круглого столу "Українські міста на карантині", повідомляє LB.ua.

"Добре, що свого часу почали децентралізацію, тому міські ради можуть виділити якісь кошти. Все поклали на міські лікарні, і сьогодні ми повністю забезпечуємо їх усім необхідним: засобами захисту, ліками, які сьогодні піднялися вдвічі в ціні. Сьогодні лікування одного хворого обходиться в 30 тис. грн. і слава Богу, що в місцевих бюджетах є якісь ресурси, щоб ми змогли це закупити, забезпечити лікарні, хворих і насамперед лікарів усім необхідним. Звичайно, втрати міських бюджетів – це мінімум 50 млн, а взагалі це 150 млн, якщо взяти по Білій Церкві, непрямих і прямих витрат", – повідомив голова Білої Церкви.

"Сьогодні практично вся боротьба з коронавірусом лежить на міських бюджетах. Міські голови один одному телефонують, отримують, де що можуть. Чому не дати зараз містам безкоштовний кредит, чому державні банки нам не дадуть з нульовою ставкою, щоб ми могли взяти ці кошти і використовувати в першу чергу на боротьбу з коронавірусом, а в другу чергу – на забезпечення всіх інших структур життєдіяльності", – запропонував чільник Білої Церкви.

Його думку підтримав Олександр Шамота, в.о. міського голови Полтави.

"Міста нині на передовій у боротьбі з коронавірусом. По соціальне забезпечення йдуть до міської ради, лікарі по зарплату йдуть до міської ради ... Якби ми не передбачили соціальні гарантії медпрацівникам ще в березні – то лікарі б розбіглися. Якщо ми говоримо про втрати бюджету – то для підтримки бізнесу ми будемо першу і другу групу частково або повністю звільняти від податків, це десь 2,5 млн на місяць недоотримує бюджет, якщо ми говоримо про земельний податок – це ще 20 млн, якщо ми говоримо про податок на рухоме майно – це ще 7–8 млн. Це тільки те, що можна порахувати зараз. А ще ПДФО, акцизний податок від пального, який впав, тому що ціни на паливо знизилися. По–друге, знизилася купівельна спроможність. Разом з тим держава не пропонує компенсаторів. Тому що міста платять сьогодні за тих платників, які зараз не платять", – зазначив Шамота.

Тобто держава дала людям можливість не платити, не платити пеню, але не дала можливість комунальним підприємствам, які в основному в містах і дофінансовуються з міського бюджету, не платити, також мати відстрочку. Ми спілкувалися з прем'єр-міністром – поки держава не має розуміння в цьому питанні. Це стосується, як говорив мер Білої Церкви, можливих безвідсоткових кредитів на погашення касових розривів ", – додав він.

Попередній матеріал
Саакашвілі повертається в українську політику: згадуємо його попередній досвід – сюжет
Наступний матеріал
Епідеміологи втомилися рахувати контактних осіб – голова райради про причини закриття Почаєва
Loading...