Міхеіл Саакашвілі
Міхеіл Саакашвілі Facebook / Рандеву

Саакашвілі повертається в українську політику: згадуємо його попередній досвід – сюжет

Читайте по-русски
Політик став відомим для всієї України у 2004 році – коли був обраний президентом Грузії

П'ятирічний і доволі строкатий досвід в українській політиці. Це про того ж Міхеїла Саакашвілі, якого розглядають як кандидатуру для підсилення складу Кабміну. Колишній грузинський президент у нашій країні встиг покерувати одним із регіонів та побути опонентом президента, який його на цю посаду, власне, і призначив. Віхи політичної кар'єри грузинського політика згадував кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

Усміхнений, харизматичний, непогано розмовляє українською, завжди уміє потрапити до центру уваги. Міхеіл Саакашвілі став відомим для всієї України у 2004 році – коли був обраний президентом Грузії на хвилі Трояндової революції. Випускник київського університету, він був серед головних симпатиків української Помаранчевої революції.

"Ми завжди будемо на вашому боці, і в ці дні я знову відчув себе киянином", – казав Міхеіл Саакашвілі.

11 років потому Київ знову з'явився в житті політика – тоді вже двічі президента Грузії, ініціатора тамтешніх реформ, які багато хто ставив Україні за приклад. 29 травня 2015 Петро Порошенко призначив Міхеіла Саакашвілі головою Одеської облдержадміністрації – уже як громадянина України.

"Майже неможливий виклик, але це місто, де все можливо і все буде можливо", – говорив Саакашвілі.

Обіцянки подолати корупцію, боротьба із закритістю пляжів, спроби розібратися з роботою одеської митниці. На новому місці політик запам'ятався також епатажною їздою на велосипеді й одяганням вишиванки та близького для регіону матроського тільника. А ще – звинуваченнями на адресу тодішнього прем'єра Арсенія Яценюка, олігарха Ігоря Коломойського та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Конфлікт з останнім був найрезонанснішим.

7 листопада 2016-го політика звільнили з посади, а в липні наступного – позбавили громадянства. Відтоді він перетворився на запеклого опозиціонера до тодішньої влади, довкола якого постійно відбувалися гучні події. Саакашвілі, разом із прихильниками, проривався до України через польський кордон, відбивався від затримання силовиками, організував так званий "Міхомайдан", який простояв біля Верховної Ради від жовтня 2017 до березня 2018.

"Це кінець мафіозної групи і початок зародження нової України", – казав тоді політик.

12 лютого 2018-го Міхеіла Саакашвілі затримали і примусово відправили до Польщі.

"Я сам ветеран двох майданів, я призвав просто пересічних, нормальних, класних українців – мені не повинні ніяких посад в Україні, але давайте разом будемо, нам нікуди відступати", – говорив тоді Саакашвілі.

28 травня торік Володимир Зеленський повернув Міхеілу Саакашвілі українське громадянство. Той, у відповідь, закликав підтримати партію "Слуга народу" на парламентських виборах.

Нове місце в політиці Міхеіл Саакашвілі, схоже, не проти знайти в союзі з нинішньою владою. І якщо політик таки потрапить до Кабміну, найпікантнішою в цій історії буде перспектива його нової очної зустрічі з Арсеном Аваковим.

Петро Троць, "5 канал"

Попередній матеріал
Повернення Саакашвілі та як він працюватиме з Аваковим – "ІнфоВечір"
Наступний матеріал
Місцеві бюджети мають кошти на боротьбу з COVID-19 завдяки децентралізації, запровадженій Порошенком – чільник Білої Церкви
Loading...

Саакашвілі повертається: Зеленський запропонував йому стати віцепрем'єром

Як Саакашвілі за гроші Курченка заробив на держзраду – ЗМІ оприлюднили ексклюзивний документ

Луценко заявив, що розмова Курченка і Саакашвілі не змонтована – експертиза підтвердила

Парламентські вибори: топ-20 відомих політиків, які пролетіли повз Верховну Раду

"Найгірша риса української так званої еліти – відсутність всілякої любові до власної країни": Саакашвілі в "Рандеву"

Повторного жеребкування через партію Саакашвілі не буде – ЦВК