Акція протесту лікарів
Акція протесту лікарів Канал 33

86 копійок "ковідної" надбавки: чому вінницькі медики не отримали 300% зарплату

Читайте по-русски
Медики обурюються: ризикують життям, а премії від уряду не мотивують до роботи

86 копійок – таку "ковідну премію" отримав медик Вінницької лікарні за роботу з хворими на коронавірус. Іншим – заплатили більше, але не потрійний оклад, як того обіцяли керівники держави. Медики обурені. Кажуть, ризикують власним життям, а премії від уряду аж ніяк не мотивують до роботи. Як так сталося, що попри обіцяні 300% зарплати, медики рахують копійки? Дивіться в сюжеті "5 каналу".

Пані Наталя – лікар-неонатолог у Вінницькій центральній районній лікарні, яку визнали основною в області для допомоги хворим з COVID-19. Жінка каже, розраховувала, що в умовах підвищеного ризику за роботу отримає додаткові гроші, як обіцяли керівники держави. Але те, що отримала, до роботи не мотивує – скаржиться лікарка.

"У мене оклад на рівні мінімальної заробітної плати – 4700. Отримала 1800 доплати за коронавірус. Коли зарплата лікаря вищої категорії на рівні мінімальної зарплати в державі, то ніякого настрою йти і щось робити немає. Тому що коли ти працюєш і віддаєшся своїй роботі, то хочеться отримувати за це гідну зарплату", – каже Наталя Тарасюк, лікар-неонатолог.

Обурені мізерними "ковідними" преміями медики напередодні влаштували акцію протесту. Заступник головного лікаря розповідає, зарплата медиків – на рівні мінімальної. Санітарні працівники отримують близько 2 тис. грн.

"Постанова Кабінету Міністрів була, медики не отримали, переважна більшість – медичні сестри, в яких заробітна палата надзвичайно низька, молодші медичні працівники отримують 2400, 3 тис. – 3,2 тис., середні медичні працівники – 4200, лікарі теж у таких межах, десь 4800. Немає різниці, чи санітарочка миє в туалеті, в палаті, в коридорі, де ходять, – вона ризикує своїм здоров'ям. Чи медична сестра, яка працює в зоні безпосередньо брудній", – каже Валерій Щербань заступник головного лікаря Вінницької центральної районної лікарні.

Ситуацію із доплатами представники обласної влади називають непорозумінням. Зокрема, інцидент із премією лікарю-інтерну у 86 копійок пояснюють так:

"Його надбавка становила 463 грн саме за роботу з "ковідними" хворими, але виходячи з того, що він працює саме на 0,25 ставки, то від окладу 4114 грн він отримав 0,25, а відмінусувавши податки, військовий збір, сума склала 2500+86 копійок. 2500 грн він отримав аванс. І коли робили, його заробітна плата, аванс був більшим. А в залишку залишились ці 86 копійок", – каже Наталя Заболотна, заступниця голови Вінницької ОДА.

А от в обласній раді пояснюють – непорозуміння виникли через те, що медики очікували отримати премії в розмірі 300% заробітної плати, як того обіцяли урядовці. Натомість, лікарні отримали гроші лише за години, у які медики контактували з інфікованими.

"Виплата проходить у відповідності 300% посадового окладу за відпрацьований час, тобто очікування людей були в напрямку 300% заробітної плати. І коли людина побачила свою зарплату за березень, вона помножила на три і очікування людей були отримати заробітну плату в три рази більшу", – каже Геннадій Мазур, голова бюджетної комісії Вінницької обласної ради.

Премії перерахують усім медичним працівникам – переконує головний лікар медзакладу.

"Ми виплатили по старим постановам, і санітарки отримали мінімальну заробітну плату. Медичні сестри отримали також на 700, на 1 тис. грн більше, місяць працюючи в "ковідному" закладі в інфекційній, по суті, лікарні. Це їм дуже не приємно. І от зараз ситуація буде по-іншому. Ми по 331 постанові – перерахунок того, що вони працювали за квітень", – говорить Олександр Кривов'яз, головний лікар Вінницької центральної районної лікарні.

Медики запевняють, якщо не дочекаються обіцяних грошей – знов вийдуть протестувати.

Світлана Боднар, Арина Стецунова, "5 канал"

Попередній матеріал
Застрягли в Індії: історії українських туристів, які не можуть повернутися додому через COVID-19
Наступний матеріал
"З переляку запроваджували все, а тепер з переляку намагаються виповзти із ситуації" – Безсмертний про карантин
Loading...

У міськраді Дніпра готуються до запуску громадського транспорту

"СН" пропонує Раді вийти з карантину 18 травня – подробиці

Застрягли в Індії: історії українських туристів, які не можуть повернутися додому через COVID-19

Святий, але інфікований Почаїв: як ще одна лавра стала епіцентром спалаху коронавірусу

Як у США послаблюють карантин – включення з Вашингтону

Спалах COVID-19 на Рівненщині: селяни звинувачують священників МП – сюжет