Стоматологія
Стоматологія 5 канал

Стоматологія під час карантину: на що скаржаться лікарі – сюжет

Читайте по-русски
Єдине, що дозволяли дантистам – допомагати при невідкладних станах

Карантинна стоматологія: з 28 березня влада столиці розпорядилася обмежити надання стоматологічних послуг на період карантину, за винятком лікування невідкладних станів, наприклад, коли людина відчуває гострий зубний біль. Через цю новацію лікарі однієї з поліклінік столиці заявили про те, що їх змушують писати заяви на відпустку за власним бажанням і погрожують звільненням за статтею. В ситуації розбиралася кореспондентка "5 каналу" Ірина Саєвич.

"Ми вже досить довгий час не можемо працювати достатньо добре", – говорить Юлія Петришина, лікарка стоматологічного відділення філії № 5 поліклініки Шевченківського району Києва.

Проблеми почалися 28 березня – каже лікарка, коли влада столиці обмежила роботу стоматологій. Єдине, що дозволили дантистам – допомагати при невідкладних станах, тобто коли людина відчуває гострий біль. 

Жінка каже: за логікою міських урядників мала б працювати без перешкод, але її, як і колег, нібито змушують писати заяви на відпустку за власним бажанням без кінцевої дати, а відділення хочуть закрити.

"Змушували. Я вже один раз пішла у відпустку за власний рахунок. Я не знаю, якщо мені зараз йти ще раз у відпустку, де мій рахунок буде. Це не вихід – відправляти всіх у відпустку", – розповідає лікарка.

Медики проти таких відпусток. Заяв не писали і продовжили роботу. Це нібито призвело до  погроз з боку керівництва медзакладу.

"Нас почали залякувати тим, що відділення буде закрите і ми будемо звільнені в понеділок за невихід на роботу за статтею "Прогули", – розповідає Олена Шаповал, завідувачка стоматологічного відділення філії № 5 поліклініки Шевченківського району Києва.

Захистити лікарів вирішили активісти – збирають підписи за збереження стоматології. Мовляв, із п'яти дорослих стоматвідділень у районі хочуть залишити лише одне, та дістатися туди під час карантину – справжнє випробування.

"Але навіть якщо працює громадський транспорт, то на це треба витратити півтори години людині – і це і пенсіонерам, і літнім людям. От тут жіночка 83 роки після інсульту, яка може прийти через будинок обслуговуватися, а її змушують їхати в центр Києва", – каже Світлана Дорошенко, мешканка Шевченківського району Києва.

Дантисти побоюються, що під прикриттям карантину їх хочуть позбутися, справжньою причиною можливих скорочень вважають медреформу. З першого квітня в Україні стартував її другий етап. Згідно з ним, стоматології мали б розробити тарифи і почати надавати платні послуги. Та медики поліклініки Шевченківського району говорять – тарифів досі немає, тож і їхня зарплата під питанням.

"Тобто майже 20 людей залишиться незрозуміло в якій ситуації? То вони мають це зробити власноруч, зав'язати мотузку навколо своєї шиї, на жаль", – говорить Олена Шаповал, завідувачка стоматологічного відділення філії № 5 поліклініки Шевченківського району Києва.

Тарифи визначили і нікого звільняти не планували, пояснює керівництво медзакладу.

"На сьогодні вони вже є в електронному вигляді. Всі завідувачі стоматвідділень були залучені до розроблення цих тарифів", – каже Наталія Берікашвілі, директорка "Консультативно-діагностичного центру" Шевченківського району.

Спростовують і те, що лікарям погрожували звільненням.

"Ніяких звільнень за статтею не мало бути і не буде, це стовідсотково. Вони могли організувати роботу в режимі чергування. Вони могли, згідно з чинним законодавством написати за статтею "Відпустка на час карантину", вони могли взяти відпустку за власним бажанням, вони могли взяти відпустку щорічну", – говорить Наталія Берікашвілі.

Згідно з планом, оприлюдненим Кабміном, 11 травня в Україні може розпочатися перший етап виходу з карантину. Тоді і стане відомо, чи закінчаться у стоматологів війна за можливість працювати.

Ірина Саєвич, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Град і злива накрили Донеччину – відео
Наступний матеріал
"Думаю, що є всі шанси прийняти "антиКоломойський" закон 12 травня", – депутат з "СН"
Loading...

На Харківщині у психіатричній лікарні виявили спалах коронавірусу – що відомо

У Києві помер пацієнт із COVID-19, за життя якого боролися кілька тижнів

Мешканці Монастириського району заявили, що лікарня не готова приймати хворих на коронавірус – спецвипуск

4 години в дорозі: як медики добираються на роботу в умовах карантину

Підвези медика: як допомагають лікарям та медсестрам дістатися до роботи у Києві

"Багато лікарів мають позитивні тести на COVID-19": медсестра про ситуацію у лікарнях Італії