Петро Порошенко
Петро Порошенко Прес-служба партії "Європейська Солідарність"

Порошенко за рік витратив 200 мільйонів на благодійність і ще 100 – на боротьбу з коронавірусом

  Читайте по-русски
  Податки – друга за розміром стаття витрат Порошенка за минулий рік

  За 2019 рік п'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко задекларував 772 мільйони 960 тисяч гривень доходів. Левову частку склали оподатковані дивіденди сумою понад 606 мільйонів гривень. Вони не виплачувалися з 2014 року. Накопичена за тривалий час сума була перерахована лише наприкінці 2018 – початку 2019 років з метою подальшого прозорого фінансування Порошенком власної передвиборчої кампанії. Про це повідомили у пресслужбі Порошенка.

  Переважна частка витрат Порошенка минулого року – 584 мільйони 414 тисяч гривень – його внесок у передвиборчий фонд. Петро Порошенко – єдиний кандидат у президенти, який у 2019 році сам профінансував свою кампанію власними, прозорого походження коштами, з яких попередньо були сплачені всі податки. Так само, як і на президентських виборах 2014 року.

  Загалом у 2019 році п'ятий президент самостійно чи через податкових агентів сплатив 187 мільйонів гривень податків та військового збору. Податки – друга за розміром стаття витрат Порошенка за минулий рік. Як фізична особа він є одним із найбільших платників податків в Україні.

  Загальні витрати компаній родини Порошенків на благодійність та соціальні проєкти минулого року становили приблизно двохсот мільйонів гривень. Форма декларації не передбачає декларування видатків, здійснених із рахунків юридичних осіб, у яких власником є декларант або члени його родини. Саме тому Порошенко не зміг відобразити цю суму в електронній декларації. Як і понад 100 мільйонів гривень, які вже 2020 року витрачено на боротьбу з пандемією коронавірусу.

  Щодо рухомого та нерухомого майна, істотних змін в декларації у порівнянні з декларацією за 2018 рік не сталося. Окрім арешту колекції картин, який відбувся під час штурму спецпідрозділом ДБР Національного центру народної культури "Музей Гончара", і обшуку, які були визнані судом незаконними.

  "Петро Порошенко прозоро декларує власні майно та доходи із середини 90-х років і є сумлінним платником податків. На відміну від більшості політиків, він ніколи не прибіднявся, не приховував власних статків", – йдеться в повідомленні.

  Попередній матеріал
  Підпалені будинки та масове мародерство: у 40 штатах Америки запровадили комендантську годину
  Наступний матеріал
  День захисту дітей: Google привітав дітлахів яскравим дудлом
  Loading...

  Зеленському варто не переслідувати Порошенка, а з'ясувати, звідки в Деркача записи – експосол Пайфер

  Фонд Петра Порошенка передає 31 тис. тестів на антитіла до COVID-19 – відео

  Заява адвокатів Петра Порошенка – відео

  Допиту 29 травня не буде, оскільки виклики через "відосики" на сайті ДБР не передбачені законом – адвокати Порошенка

  Друга спроба: родина Порошенків презентувала колекцію картин у Музеї Івана Гончара

  Порошенко: обшук у Центрі Довженка, напади на Музей Гончара і на мовний закон – це наступ на все українське