Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

Порошенко показав нові швейцарські ІФА-тести, які відправили у медзаклади

Читайте по-русски
Першими їх отримають медичні працівники, які контактують з групами ризику

Високоякісні ІФА-тести для визначення наявності антитіл до COVID-19, які надійшли в Україну завдяки Фонду Порошенка та волонтерам, вже сьогодні будуть відправлені у медичні заклади по Україні, насамперед у регіони, де зафіксована найбільша кількість інфікованих. Про це повідомив п’ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко. Він також розповів, що тести вироблені швейцарською корпорацією La Roche, яка є одним зі світових лідерів у сфері біотехнологій.

"Тести прийшли вчора. Це найсвіжіші. Всі ці реагенти не для продажу, вони розроблені компанією La Roche. Ми дуже скоротили час – вчора надійшли найшвидшим способом експрес-доставки. Сьогодні зранку вони вже на складі", – розповів Петро Порошенко.

Він наголосив, що дистриб’ютор чітко контролює умови зберігання.

"На сьогоднішній день можна бути на 100% впевненим у результатах тестів. Якщо встановлені антитіла, то це означає, що ти перехворів, імунітет уже є", – зазначив Порошенко.

За його словами, тестування та визначення потенційних донорів плазми крові для отримання імуноглобуліну допоможе здійснити дуже важливі кроки в Україні для того, щоб виробляти як вакцину, так і засоби лікування цієї страшної хвороби.

Петро Порошенко подякував керівництву швейцарської компанії La Roche: "Коли нам важко – вони поруч. І незважаючи на те, що ці системи тестування були розроблені кінцево лише в травні, перші партії були відвантажені в Німеччину і Україну. Хоча черга за ними стоїть з усього світу".

Порошенко розповів, що переговори з керівництвом швейцарської компанії зайняли лише 6 годин від моменту, коли була отримана згода і готовність відвантажити до сплати.

"Ми сказали, що заберемо все, що дасте, протягом 48 годин", – додав він.

Петро Порошенко
Петро Порошенкоeurosolidarity.org

"Перші, хто отримають – це медичні працівники, всі, хто контактує з групами ризику, пацієнти, яких лікарі будуть вважати за необхідне перевірити, тому що це теж захист лікарів. В нас станом на сьогоднішній ранок захворіли 4 500 лікарів. Я це знаю, але я не впевнений, що це знає ця влада. Щоденно в нас захворюють від 60 до 100 лікарів. Це означає, що ті заходи захисту, які зараз вжиті, неефективно працюють. Будуть визначені ще спеціальні групи – діти в спеціалізованих лікарнях, які мають специфічні хвороби, і донори, які дають кров, щоб ми швидко діагностували і зробили всі необхідні кроки. Тому в понеділок Марина їде в Охматдит і ми забезпечимо все, що вони попросили. Їде в спеціальні інклюзивні центри і в Броварську лікарню. Саме ці специфічні категорії громадян будуть забезпечені першою партією", – повідомив Петро Порошенко.

П’ятий президент також зауважив, що ще 20 березня керівництво держави пообіцяло завезти в Україну мільйон тестів і ще протягом 48 годин Україні – 10 млн тестів.

"Фракція нашої політичної команди в парламенті ініціювала ухвалення закону, який зобов’язував негайно розширити тестування. Наголошую, що й зараз Україна посідає останнє місце в Європі за кількістю тестувань. Це означає, що в нас є ризик недостовірної статистики. Боротися з коронавірусом можна лише на першому дуже короткому етапі, а далі треба виявити, чи є збудник захворювань, заблокувати, і ми маємо не відгороджувати здорових людей, а там, де виникли захворювання, тестами маємо чітко і точково визначити. А економіка країни має жити нормальним життям, тому що економічні наслідки будуть набагато страшніші від наслідків епідеміологічних і медичних", – переконаний Петро Порошенко.

Він наголосив, що від перших днів епідемії Фонд Порошенка зосередився на забезпеченні захисту для медиків і придбав 130 тисяч захисних костюмів найвищої якості.

"Тоді, коли вони вивезли мільйони і мільйони захисних масок, ми завезли 2 млн масок, окуляри антивірусні, інше обладнання, переносні цифрові рентген-апарати для діагностики. Сьогодні ми вже перевищили цифру в 50 поставлених нових та відновлених апаратів ШВ", – додав Петро Порошенко.

Лідер "Європейської солідарності" також вкотре нагадав про негайну необхідність безумовного страхування всіх медпрацівників на випадок захворювання на коронавірус.

"Всі лікарі мають бути застраховані і мають бути виплачені страхові компенсації. Абсолютно брутально обдуривши лікарів, представники монобільшості змінили мій закон, і лікарі позбавлені можливості, тому що їм сказали, що отримаєте гроші лише тоді, коли станете інвалідами. Від коронавірусу інвалідами не стають", – нагадав Петро Порошенко.

"Нарешті вчора ми почули від Зеленського, що треба страхувати. Нам байдуже, хто буде ініціатором. Можете забути, хто вніс цей закон, але з понеділка ми будемо ставити пропозицію щодо повернення Верховної Ради до необхідності внесення змін до законодавства. І лікар, який захворів, який іде, як на фронт, має відчувати турботу, захист і піклування держави, в тому числі і фінансову, а не цидулками, які ви зробили", – наголосив лідер "Європейської солідарності".

Нагадаємо, благодійний Фонд Петра Порошенка закупив 31 тисячу тестів на антитіла до коронавірусу.

Попередній матеріал
Спецоперація через стрілянину у Броварах: у двох областях затримали учасників розбірок
Наступний матеріал
"Останній дзвоник" в Києві провели онлайн через карантин – Кличко
Loading...

"Монобільшість обвела медиків навколо пальця": Порошенко закликав депутатів надати реальне страхування лікарям

Порошенко звернувся до медиків з подякою

Фонд Порошенка передав захисні костюми медикам Луганщини – відео

"Не доводьте до страйків – забезпечте лікарів зарплатами, тестами і страхуванням" – Порошенко з ВР

Медики Дніпропетровщини отримали захисні костюми від Фонду Порошенка

Лише "Слуга народу" не дає підписів на закони про страхування лікарів та масове тестування – Порошенко