Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

Лише "Слуга народу" не дає підписів на закони про страхування лікарів та масове тестування – Порошенко

  Читайте по-русски
  Тільки за час отримання підписних листів у Верховній Раді захворіли майже 700 лікарів

  Майже 700 лікарів захворіли за той час, коли фракція "Європейська солідарність" намагалась отримати підписні листи від керівництва парламенту для проведення позачергового засідання. На ньому депутати від опозиції вимагають ухвалити два важливих закони – №3376 про страхування медичних працівників, які захворіли на коронавірус, та №3380 про забезпечення масового тестування, в тому числі лікарів та пацієнтів медзакладів. Про це заявив лідер "Європейської солідарності", п'ятий президент Петро Порошенко.

  "Ми отримали підписні листи у Верховній Раді аж через тиждень після реєстрації закону. За цей тиждень захворіли майже 700 лікарів. Чого тягнете? Перш за все – застрахуйте лікарів. Лікарі мають відчувати піклування держави і у вигляді заробітної плати. Станом на зараз підвищена зарплата для лікарів так і не дійшла. Так і в питаннях страхування на випадок захворювання або, не дай Господь, смерті", – наголосив Порошенко.

  І додав: "Ми з цього приводу зареєстрували законопроєкт. Зараз зібрані всі фракції, крім "Слуги народу", які поставили підписи і негайно, вже з понеділка, цей законопроєкт має розглядатися у Верховній Раді України".

  Він також зауважив, що карантин без масового тестування неефективний, і про це свідчить досвід інших країн світу. Більше того, підкреслив політик, – зупинка економіки без тестування її просто знищує.

  "Бо тестування виявляє – де саме ми маємо запроваджувати обмежувальні заходи і з якими силами накинутися на боротьбу з коронавірусом. Сьогодні в Україні найменша кількість тестувань в Європі на мільйон населення. Наше запитання – а де обіцяні владою 2 млн тестів, коли проведено трохи більше 100 тис.? Для кого вони їх зберігають? Відповідь очевидна – їх просто фізично немає", – вважає п'ятий президент.

  "Кожен пацієнт, який звернувся до сімейного лікаря, до швидкої допомоги, і кожен пацієнт, який потрапляє до лікарні, в обов'язковому порядку має проходити тест.  І вже через 20 хвилин ми знаємо, хто захворів, а хто не захворів", – вказав він.

  Попередній матеріал
  Зеленський вивчає нашу історію за лекалами Кремля – Геращенко
  Наступний матеріал
  ООС: внаслідок ворожих обстрілів троє українських бійців отримали поранення
  Loading...