Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

"Не доводьте до страйків – забезпечте лікарів зарплатами, тестами і страхуванням" – Порошенко з ВР

  Читайте по-русски
  За словами лідера "ЄС", треба, щоб кожен медик мав можливість кожному пацієнту обов'язково робити тестування

  Влада повинна забезпечити українських лікарів необхідними засобами захисту та виплатами заробітної плати. Про це заявив журналістам у парламенті п'ятий президент, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко, інформує прес-служба партії.

  "Ще раз наголошую, у нас 20% від усіх хворих є лікарі, при цьому середня норма в світі є 1-2%. І це трапилось тому, що влада не здатна була захистити лікарів з самого початку пандемії, бо вивезла маски, засоби індивідуального захисту. І волонтерам та меценатам довелося першим завозити захисні костюми, противірусні окуляри, маски і респіратори, бахіли і рукавиці, ліки і медичне обладнання. Влада знову продемонструвала свою повну незграбність", – заявив Порошенко.

  Він також додав: "Другий законопроект – це тести. Чому це так важливо для мене, для нашої політичної сили, для наших партнерів? Тому що за твердженням голови ВООЗ, боротьба з коронавірусом має три важливі фактори – це тести, тести і тести. І Україна сьогодні перебуває на останньому місці в Європі за кількістю тестів на 100 тис. населення. Ми не покращуємо ситуацію, у нас все ще робиться менш як 5 тис. тестів на добу. А вже керівники обласних центрів по боротьбі з коронавірусом повідомляють – області не мають можливості проводити тести і вони відкладають це на 3,4,5, 7 днів. Це істотно знижує їхню ефективність".

  За словами Петра Порошенка, треба щоб кожен лікар мав можливість кожному пацієнту обов'язково робити тести. Це дасть змогу забезпечити лікування для хворих і економічну активність для здорових громадян.

  "Ми маємо робити від 20 до 30 тис. тестів на добу. Мною були проведені переговори. Ми готові в найбільш постраждалі на сьогоднішній день регіон доставити автоматичну лабораторію. Ми зв’язалися з нашими партнерами, вони готові її надати в оренду і закупити перші десятки тисяч тестів. Автоматичні, не просто лабораторії дешеві, які потребують зусиль вірусологів, для того, щоб робити 1 ‪500-2 000‬ тестів на добу в цій автоматичній лабораторії. Але нам потрібен закон, а влада намагається приховати інформацію", – зазначив Петро Порошенко.

  І також він зауважив, що треба "негайно проінформувати суспільство – хто персонально з державної влади і уряду винен у затримці заробітної плати лікарям, які задіяні в боротьбі з коронавірусом".

  "Не дамо перекласти з хворої голови на здорову. Не дамо звинуватити місцеве самоврядування, бо ви забрали в них гроші, а самі недолугою і дилетантською незграбною позицією цілий місяць залишаєте лікарів без грошей. Не доводьте до страйків у лікарнях. Це буде катастрофа і злочин. Захистіть лікарів, заплатіть лікарям, бо не буде кому вас лікувати. Нехай хоч інстинкт самозбереження спрацює у вас, і ви проголосуєте сьогодні за наші законопроекти", – наголосив Порошенко.

  Нагадаємо, лікарі Козівського району на Тернопіллі заявили, що в них недостатньо засобів захисту. Своє звернення опублікували в соцмережах. Вся тамтешня райлікарня – на карантині, бо родичі однієї з лікарок заразилися коронавірусом. Медики просять допомоги у волонтерів.

  Попередній матеріал
  Верховна Рада ухвалила закон, який прирівнює загиблих від коронавірусу медиків до військовослужбовців
  Наступний матеріал
  Астрономи виявили найближчу до Землі чорну діру, її можна побачити неозброєним оком
  Loading...

  Рада ухвалила закон щодо масового тестування на COVID-19 в Україні

  Метрополітен не відкриють до 22 травня – нарада в ОПУ

  Позачергове засідання ВР: закони про страхування лікарів і масове тестування на COVID-19

  У Києві захворюваність COVID-19 пішла на спад – мапа

  У Мінінфраструктури пояснили, як працюватиме громадський транспорт після 22 травня

  Усильна молитва за відступлення пандемії COVID-19 – в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ