Лікарі
Лікарі 5 канал

Верховна Рада ухвалила закон, який прирівнює загиблих від коронавірусу медиків до військовослужбовців

Читайте по-русски
Лікарям також передбачені виплати в разі отримання інвалідності внаслідок захворювання

Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до статті 39 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" (щодо додаткових гарантій прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб, та членів їхніх сімей)". Рішення підтримали 340 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Голосування за страхування
Голосування за страхуванняYouTube / Верховна Рада

Згідно із законом, померлі від коронавірусу медики будуть прирівняні до загиблих військовослужбовців. Їхні сім'ї отримають всі відповідні права і гарантії.

Закон №3376-1 встановлює, що держава забезпечує страхові виплати медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров'я в разі встановлення групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання коронавірусною хворобою, у випадку смерті медпрацівників і працівників наукових установ, які лікували хворих на COVID-19, а також у разі інфікування медпрацівників та їхньої смерті від коронавірусу під час карантину.

Виплати передбачені для медиків, які протягом року отримали групу інвалідності внаслідок захворювання коронавірусною хворобою. Виплата буде видаватися за умови, що захворювання пов'язане з виконанням професійних обов'язків, у розмірі не менш як 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб – 681 тис. грн.

У разі смерті медика, який працював в умовах підвищеного ризику зараження інфекцією, виплата родичам становитиме 750 прожиткових мінімумів – 1,7 млн грн.

Нагадаємо, 63 нових випадки зараження коронавірусом зафіксували в Чернівецькій області. Про це під час щоденного онлайн-брифінгу повідомив чільник області Сергій Осачук.

Попередній матеріал
Втрати від скорочення кількості туристів можуть сягнути більш як трильйона доларів – ООН
Наступний матеріал
"Не доводьте до страйків – забезпечте лікарів зарплатами, тестами і страхуванням" – Порошенко з ВР
Loading...

Метрополітен не відкриють до 22 травня – нарада в ОПУ

У Києві захворюваність COVID-19 пішла на спад – мапа

У Мінінфраструктури пояснили, як працюватиме громадський транспорт після 22 травня

У США вбили вченого, який досліджував COVID-19

На території України до роботи повернулися 555 ринків

COVID-19 у світі: у Польщі відклали президентські вибори, а в Нью-Йорку виявили дітей із загадковим синдромом