лікарі
лікарі 5 канал

"Скільки ми будемо терпіти": чому лікарі масово звільняються з роботи під час спалаху COVID-19

Читайте по-русски
Медики просять допомоги у волонтерів

40 лікарень в Україні прийматимуть хворих на коронавірус. А це – тисячі лікарів. всіх їх держава має забезпечити найнеобхіднішим – масками, халатами, рукавичками.

Представники державної влади поширюють неправдиву інформацію щодо належної готовності медичних закладів Тернопільщини надавати допомогу хворим коронавірусною інфекцією.

Лікарі Козівського району на Тернопіллі заявили, у них недостатньо засобів захисту. Своє звернення опублікували у соцмережах. Вся тамтешня райлікарня – на карантині. Бо родичі однієї з лікарок заразилися коронавірусом. Медики просять допомоги у волонтерів. І схожих звернень вже десятки.

Не вистачає лікарів у Тернополі. З інфекційного відділення міської лікарні вже звільнилися восьмеро медиків. І нові заяви ще надходять до керівництва.

"Дві заяви поступили на звільнення, але ситуацію вдалось зупинити", – повідомив директор Тернопільської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський.

Втримати лікарів у медзакладах намагається місцева влада.

"Лікарі, медсестри та молодший медичний персонал з квітня отримають доплати 10 тисяч гривень", – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

У Чернівцях, де зараз один з епіцентрів зараженням коронавірусом, лікарів вистачає.

"У нас жоден лікар не написав заяву на звільнення чи на відпустку. Хоча були заплановані на цей час відпустки. Але ми розуміємо, що зараз не час для відпочинку. Є звільнення серед середнього медичного персоналу. Але, на щастя, медсестер у нас досить", – розповідає лікарка-інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко.

лікарі
лікарі5 канал

У Житомирі лікарі інфекційного відділення повним складом написали заяви на звільнення. Останньою краплею стали звинувачення з боку міської влади. Там заявили – лікарі беруть із пацієнтів так звані благодійні внески за проходження тестів на коронавірус.

Щоби медики не звільнялися з лікарень, влада вирішила збільшити їм зарплату. Відповідний указ уже підписав міністр охорони здоров’я. Йдеться про доплату у розмірі трьох посадових окладів.

"Медики звільняють і пишуть заяви за свій рахунок чому, тому що у них немає елементарного захисту, який вони вдягають, щоб прийти на роботу, щоб контактувати з пацієнтом. Це дуже природній інстинкт самозбереження", – переконана виконавча директорка фонду "Пацієнти України" Інна Іваненко.

Іванка Небор – українська лікарка, яка працює у США. У Штатах зараз найбільше у світі хворих на коронавірус. Рахунок іде на сотні тисяч. Такої критичної ситуації із забезпеченням як в українських лікарнях – там немає. Однак і повністю готовими американські медики теж не були.

лікарі
лікарі5 канал

"Америка – вона дуже різна. Зараз найбільше почали страждати великі міста. Всі вже знають про Нью-Йорк, і всі бачать, що відбувається у Вашингтоні. Їх це застало зненацька. Вони стали прикладом для інших штатів, що потрібно займатися запасами", – каже лікарка Іванка Небор.

Запаси засобів захисту Україна поповнює з-за кордону. Маски, халати та інше завозять літаками, зокрема, з Китаю.

"Ця гуманітарна допомога буде направлені на опорні лікарні. 240 лікарень, які прийматимуть пацієнтів. Проте незахищеними залишаються сімейні лікарі. які мають перший контакт. Незахищеними залишаються бригади екстреної медичної допомоги. Це те, що горить. Є випадки, коли відмовляють виїжджати на допомогу пацієнтам, бо у них немає у чому це робити", – розповідає Інна Іваненко.

Коронавірусом в Україні вже заразилися кількадесят медиків. Найбільше – у містечку Монастириська на Тернопільщині – понад тридцять. На карантині там уся районна лікарня. Випадки інфікування працівників медзакладів також зафіксували в Івано-Франківську, Вінниці, Луцьку, на Хмельниччині, у Рівному та Запорізькій області.

Сергій Барбу, Сергій Клименко, "5 канал"Попередній матеріал
Попри жорстку світову конкуренцію, ми закупили 100 тис. захисних костюмів для українських медиків – Порошенко
Наступний матеріал
Секретар Київради – любителям шашликів: "Ви йо*нуті? Які тусовки? Залишайтеся вдома!"
Loading...

У МОЗ затвердили єдиний протокол лікування для хворих на коронавірус

Мешканці Монастириського району заявили, що лікарня не готова приймати хворих на коронавірус – спецвипуск

4 години в дорозі: як медики добираються на роботу в умовах карантину

Немає ліків, масок і захисних костюмів: медики одеської лікарні записали відеозвернення

COVID-19: Лікарі мають перевірити, наскільки вони готові до кисневої терапії – експертка ЮНІСЕФ

Про що мовчать лікарі: чи вистачає медикам засобів індивідуального захисту проти вірусів