Петро Порошенко
Петро Порошенко Ірина Геращенко / Facebook

Попри жорстку світову конкуренцію, ми закупили 100 тис. захисних костюмів для українських медиків – Порошенко

Читайте по-русски
Пріоритет №1 один для всіх в умовах епідемії – це забезпечити захист лікарів, наголосив лідер "ЄС"

Щоб убезпечити українських лікарів Фонд Порошенка та корпорація Roshen закупили 100 тис. медичних захисних костюмів, які вже починають надходити до України. Про це п'ятий президент, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко розповів у ефірі програми "Свобода Слова Савіка Шустера".

Він розповів, що контрактування медичного спорядження у світі зараз відбувається в умовах надзвичайно жорсткої конкуренції.

"Знаєте, скільки ми законтрактували костюмів? Все, що було в Китаї на 1,5 місяці – 70 тис. Зараз наші костюми перекупають росіяни, платячи вдвічі більше. І заводи, які законтрактовані, зривають поставки. Сьогодні ми переорієнтувалися і починаємо закуповувати в Кореї 100 тис. костюмів – мій фонд і Roshen", – зазначив Порошенко.

Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко повідомив: "Сьогодні на літаку завдяки Петру Олексійовичу – вони закупили 10 тис. костюмів – вони приїхали, ми допомогли літаком, вони приїхали сюди".

П'ятий президент вказав, що попри "відстрочку", яку отримала Україна на перед наступом пандемії – влада так і не змогла ефективно підготуватися до кризи.

"Господь подарував Україні як мінімум два місяці перед тим, як у нас почався пік епідемії. Зараз він починається. 10 днів тому у нас були лічені хворі, у нас сьогодні – за тисячу хворих. І кількість хворих, яких додається кожного дня, більше сотні. Влада неефективно, м'яко кажучи, використала ці два місяці. Не була створена законодавча база, тоді ще були на складах і ШВЛ, і засоби захисту – зараз цього всього вже немає", – наголосив Порошенко.

На думку політика, пріоритет №1 один для всіх в умовах епідемії – це забезпечити захист лікарів.

"Якщо ви вимагаєте від лікаря, щоб він тестував, їздив на "швидкій", надавав послуги, його треба захистити. Бо якщо лікарі протягом першого тижня захворіють – в країні буде катастрофа, бо не буде кому лікувати. Ви знаєте, скільки у нас лікарів-епідеміологів – інфекціоністів, вірусологів? Менше 3 тис. всього. Зараз треба перенавчати лікарів інших фахів на термінових курсах для того, що ми були здатні дати відсіч пандемії", – переконаний лідер "ЄС".

Дивіться також: Вже врятували 15 людей: фонд Порошенка передав до київської лікарні ще 8 апаратів ШВЛ

Попередній матеріал
"Придбайте їжі на дві доби": на Буковині запроваджують комендантську годину
Наступний матеріал
"Скільки ми будемо терпіти": чому лікарі масово звільняються з роботи під час спалаху COVID-19
Loading...

Вже врятували 15 людей: фонд Порошенка передав до київської лікарні ще 8 апаратів ШВЛ

Активісти "Європейської солідарності" привезли літнім людям Дніпропетровщини їжу та ліки

На Вінниччині "Європейська солідарність" роздає допомогу літнім людям і малозабезпеченим сім'ям

Посадовці мають відповісти за зрив програми харчування в армії – Порошенко

Порошенко: Зеленський опинився перед непростим вибором – обрати або Україну, або Коломойського

Прокурори і слідчі ДБР не можуть отримувати величезні зарплати, коли країна шукає гроші на лікарів – Порошенко