Лікарі в Одесі
Лікарі в Одесі 5 канал

Немає ліків, масок і захисних костюмів: медики одеської лікарні записали відеозвернення

Читайте по-русски
Також у лікарні немає індивідуальних боксів

Медпрацівники Одеського обласного клінічного медцентру записали відеозвернення, у якому розповіли про брак ліків та захисних костюмів. Відео розійшлося мережею і вже менш як за добу мобілізувало чиновників, волонтерів та посадовців з Національної служби здоров'я. Що розповіли лікарі – у сюжеті Ольги Дунської.

У відеозверненні лікарі Одеської обласної лікарні закликають допомогти медзакладу.

Одеський обласний клінічний медцентр – один з основних лікувальних закладів регіону, де прийматимуть хворих на коронавірус. Тут уже розгорнули сортувальні намети, проте медикаментів для усунення симптомів коронавірусу у медзакладі й досі немає.

"Нічого немає, ні крапельниць, ні систем, ні дезрозчинів, дезрозчини є, але не в достатній кількості. Після роботи приходимо і шиємо маски", – розповідають лікарі та медсестри лікарні.

Проте найбільша проблема медзакладу – брак захисних костюмів. Нинішніх запасів вистачить приблизно на 2 дні – кажуть медики.

Крім того, у лікарні – дефіцит медиків, адже літні люди й ті, у кого є діти до 14 років, пішли у відпустки. Дехто не може дістатися роботи з передмість через відсутність транспорту.

"У нас залишилося на даний момент дві молодших медсестри з п'яти", – каже медсестра Ганна Тимків.

Також у лікарні немає індивідуальних боксів. Хворих на коронавірус одне від одного медики планують відокремлювати ширмами.

Лікарі в Одесі
Лікарі в Одесі5 канал

На сайті Національної служби здоров'я зазначено: обласна лікарня готова прийняти 300 пацієнтів. Це дані, які надав головний лікар. Тепер він наголошує: для лікування хворих на COVID-19 треба врахувати спеціальні умови для персоналу.

Представники Національної служби здоров'я, які завітали до лікарні після відеозвернення медиків, запевняють: усі нормативи щодо кількості медиків та необхідних ресурсів у лікарні дотримані.

"Ми як Національна служба здоров'я фіксуємо об'єктивну реальність, кількість ліжок, кількість кадрів відповідної спеціалізації, наявність апаратів ШВЛ", – стверджує директорка південного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров'я Олена Теряєва.

Також волонтери вже передали лікарні 12 тисяч респіраторів, 15 тисяч одноразових рукавичок, окуляри та 2 апарати штучної вентиляції легень.

Лікарня
Лікарня5 канал

Із переліком потреб медики звертаються до чільників міста щодня.

Обласні чиновники передали лікарні 50 експрес-тестів, а тепер виправдовуються.

"До того як була скасована тендерна процедура, 1,5 тижня тому, ми не могли напряму закупати, як тільки почався процес, почалися процеси тотального дефіциту", – розповідає заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Віталій Свічинський.

Чиновники обіцяють забезпечити ліками до кінця тижня, захисними костюмами – за тиждень. А брак медиків планують поповнити кадрами з інших лікарень міста. Також обіцяють не припиняти допомогу волонтери.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
На Вінниччині 54 нових випадки інфікування коронавірусом, четверо з них – діти
Наступний матеріал
Нова чільниця "Голосу" зробила припущення, навіщо Зеленський призначив Венедіктову генпрокурором
Loading...