Апарат штучної вентиляції легень
Апарат штучної вентиляції легень 24tv.ua

COVID-19: нові симптоми та перебіг хвороби − останні спостереження дослідників

Читайте по-русски
Зазвичай до лікаря звертаються з кашлем, ускладненим диханням, лихоманкою, які вважаються типовими для вірусу. Та зі зростанням випадків захворюваності виявляють симптоми менш поширені, тому їхня поява не вважається ознакою COVID-19. Але поінформований − значить озброєний

Початок хвороби може бути безсимптомним або протікати в дуже легкій формі, через це людина може думати, що просто застудилася, пише "24 канал".

1-4 день захворювання:

 • У 99% хворих фіксують підвищену температуру;
 • 70% пацієнтів відчувають біль у м'язах;
 • Насправді сухий кашель буває не в усіх, а приблизно у 60%;
 • За день-два до початку основних симптомів, у невеликої кількості людей може виникнути нудота або діарея. Раніше серед пацієнтів із тяжкою формою COVID-19 уже фіксувалися випадки діареї, нудоти і блювоти. Та останні дослідження, результати яких опубліковані в Американському журналі гастроентерології, свідчать про часті розлади травного тракту у хворих в легкій формі. Повідомляється, що з 200 пацієнтів клініки Юніон Хоспітал в Ухані майже половина скаржилася на цей симптом. А у 20% він був першим проявом хвороби. На думку науковців, це відкриття допоможе розширити діагностику, виявивши захворювання в людей, які не мають основних симптомів COVID-19.
 • Німецькі лікарі помітили втрату смаку та нюху на перших днях захворювання хвороби.
 • Почервоніння очей. Масштаби поширення COVID-19 у США величезні, тому саме американським лікарям вдалося простежити цікаву особливість. У деяких пацієнтів з підтвердженим коронавірусом спостерігалося почервоніння склери і кон’юнктивіт. На думку Американської асоціації офтальмологів, це відбувається через контакт вірусного аерозолю з очима. Коронавірус може потрапити в організм людини через слизову оболонку, тому крім носіння маски, частого миття рук і використання антисептика фахівці радять одягати окуляри тим, хто перебуває в групі ризику. ААО зазначає, що цей симптом спостерігається тільки у 1−3% хворих на COVID-19. Однак на нього варто звернути увагу, якщо в людини є хоча б одне з респіраторних проявів коронавірусу;
 • Попри те, що запаморочення не вважається основною ознакою коронавірусу, згадки про нього є. Наприклад, у випадку з 73-річною мешканкою Таїланду. Запаморочення супроводжує багато вірусних хвороб, але в період пандемії це явище може спостерігатися і у здорових людей, може мати і психологічні причини: стрес через потік негативної інформації, тривога за близьких, недосипання, відсутність фізичної активності.

В середньому, перша задишка проявляється через 5 днів від початку симптомів. Якщо людину з такою формою хвороби госпіталізують на 7-й день захворювання, наступного дня вона опиняється в реанімації.

Симптоми коронавірусу
Симптоми коронавірусу 24tv.ua

5-6 день хвороби:

 • Можуть виникнути проблеми з диханням. Особливо важко стає дихати людям похилого віку із хронічними хворобами (насамперед верхніх дихальних шляхів).

7 день коронавірусу:

 • Частина пацієнтів відчувають, що дихати стає дедалі важче, часом виникає біль у грудях. Необхідно негайно звернутися до лікаря.
 • У близько 85% хворих у цей період симптоми слабшають або згладжуються.

Якщо ви живете з людиною, яка захворіла, також залишайтеся вдома впродовж 14 днів та стежте за своїми симптомами.

8-9 день захворювання:

 • Близько 15% людей переносять інфекцію тяжко. І саме в цей період у таких пацієнтів починають виникати ознаки гострого респіраторного дистрес-синдрому, при якому в легенях починається накопичуватися рідина (інфільтрати).

Симптоми коронавірусу
Симптоми коронавірусу 24tv.ua

10 день коронавірусу:

 • До всіх перерахованих симптомів додається біль у животі.
 • Пацієнтам з тяжкою формою хвороби необхідна екстрена допомога, їх переводять у реанімацію задля кисневої терапії.

Дослідження демонструють, що такі пацієнти залишаються в лікарні ще близько 10 днів.

12 день хвороби:

 • Пацієнти з міцним імунітетом та ті, які отримали своєчасну та правильну допомогу, починають одужувати. Температура їхнього тіла поступово знижується й самопочуття активно покращується.

17 день хвороби:

 • Приблизно через 2,5 тижні хвороби тих людей, які одужали, вже виписують.
 • Лікарі звертають увагу на те, що кашель є другорядним симптомом. Відтак, здорова людина кашляє ще досить довго після одужання.
 • Натомість задишка може припинитися приблизно через два тижні після виписки з лікарні.

В середньому період одужання становить 22 дні. Ті ж люди, яким не вдавалося врятувати життя, помирали на 18-й день.

Як раніше повідомляв 5.ua, у лютому-березні 2020 року кількість вірусних пневмоній зросла в 11 разів порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Попередній матеріал
Нічні морози та до +19°C вдень: чого чекати від квітня в найближчі дні
Наступний матеріал
ДТП у Харкові: Верховний Суд залишив вирок Зайцевій і Дронову – по 10 років в'язниці
Loading...