Головань і Новіков
Головань і Новіков eurosolidarity.org

Допиту 29 травня не буде, оскільки виклики через "відосики" на сайті ДБР не передбачені законом – адвокати Порошенка

Читайте по-русски
Ігор Головань та Ілля Новіков вимагають припинити порушення КПК при здійсненні викликів на допити

Обшук, який відбувся 26 травня у Музеї Гончара – незаконний. Це підтверджується рішенням суду, про яке повідомили адвокати п’ятого президента Петра Порошенка. Правозахисники також заявили, що допит 29 травня не відбудеться, бо виклики у форматі "відосиків" на сайті ДБР не передбачені Кримінально-процесуальним кодексом України. Про це йдеться у повідомленні на сайті "Європейської солідарності".

"26 травня пройшов усім відомий обшук у приміщенні Музею Гончара. Обшук був брутальним, зламали двері, застосували силу до депутатів, журналістів, блогерів. Встановили стеження за директором музею, приміщенням музею. І все це було зроблене під тим приводом, що було необхідно провести обшук терміново. Тобто без рішення суду. Що означає для слідчих негайно таке рішення суду отримати, щоб суд схвалив те, що вони зробили. Як нам стало сьогодні відомо, суд відмовив ДБР в ухваленні такого рішення. Обшук визнаний незаконним. Все, що було зроблене в ході цього обшуку – арешт майна, арешт картин, всі процесуальні дії, вся інформація, яка була отримана і скопійована – все це незаконно", – повідомив адвокат Ілля Новіков.

Також він зазначив, що вимагає звільнення осіб, які ухвалювали рішення. 

"Виникає підстава для негайного звільнення тих посадових осіб, які ухвалювали і виконували ці рішення. Звільнити їх, я вважаю, необхідно просто завтра. Президент Зеленський має повну можливість по службовій лінії з’ясувати, хто ці люди, і, крім звільнення, вони мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Всі бачили цей "беспредєл". Це було дуже добре задокументовано. Навіть Печерський суд не зміг таке "проковтнути", – наголосив Ілля Новіков.

Ілля Новіков зазначив, що на допит Петро Порошенко не з'явиться через те, що слідчі ДБР не вручили повістки, як того вимагає закон. 

"На завтрашнє число, 29 травня, ДБР хотіло викликати Порошенка на допит за цією справою. Цього допиту не буде з тієї причини, що слідчі ДБР не змогли із дотриманням закону вручити повістки. Вони намагались запровадити в Україні таку практику, щоб вручення повістки можна було замінити вивішуванням "відосика" на сайті ДБР з тим, щоб вважати це належним сповіщенням свідка. Цього не буде. Петро Порошенко, безумовно, не розглядатиме це як законний спосіб виклику на допит у ролі свідка, ця практика не має бути запроваджена в Україні. Ні щодо Порошенка, ні щодо будь-кого іншого. Якщо свідки хочуть, щоб до них з’являлися на допит свідки – будь ласка, вручайте повістки із дотриманням закону", – переконаний Новіков.

За словами Ігоря Голованя, відповідальні особи повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності. 

"Той самий "відосик" з’явився на сайті вчора, 27 травня. Можливо, це й була відповідь, оскільки вчора вже й було згадане рішення суду. І це, можливо, була реакція. Тобто, замість того, щоб негайно притягнути до відповідальності правопорушників, слідчих і оперативних працівників, які влаштували це жахливе серйозне порушення закону, за яке вони мають бути притягнуті, – не просто звільнені, а притягнуті до кримінальної відповідальності. Замість того, щоб провести розслідування і притягнути їх до відповідальності, опублікували черговий незаконний відосик, який має, на думку службовців ДБР, замінити передбачений нормами КПК виклик до слідчого", – зазначив адвокат Ігор Головань.

"КПК передбачає, що повістка має бути вручена за три дні до дати явки на допит. При цьому КПК чітко встановлює, що при обрахунку цього терміну перший день не враховується. Тому, якщо людину викликають, наприклад, на 29 травня, повістка має бути вручена не пізніше ніж 25 травня. А ми знаємо, що всі ці протизаконні дії почалися лише вчора. Нагадаю, що в Україні все ще діє Конституція. Відповідно до Конституції державні органи повинні діяти чітко і в порядку, передбаченому Конституцією і законами. А ніхто з громадян не може бути примушений виконувати вимоги, які не ґрунтуються на нормах закону", – зазначив Головань.

Адвокати п'ятого президента закликали ДБР припинити незаконну практику.

"Тому ми вимагаємо негайного притягнення до відповідальності тих, хто порушив закон і влаштував незаконний обшук у музеї, а, по-друге, вимагаємо припинити порушення КПК при здійсненні викликів на допити. І це стосується взагалі всіх громадян України. Ми вимагаємо, щоб ДБР припинило цю незаконну практику", – наголосив Ігор Головань. 

Нагадаємо, 26 травня ДБР штурмувало Музей Гончара. Силовики пробули в закладі близько 3-х годин, потім залишили музей, прихопивши митні декларації на картини.

Попередній матеріал
Видурили 100 тисяч гривень у подружжя пенсіонерів: на Одещині затримали шахраїв
Наступний матеріал
Без штурму та "поціновувачів у масках": картини родини Порошенків презентували у Музеї Гончара
Loading...

Поліція побила людину у відділку на Миколаївщині – ДБР

ДБР знову в Музеї Гончара: директора змусили підписати якогось листа, але не дали зробити копію

Адвокат Порошенка подав низку заяв про злочин після штурму ДБР Музею Гончара

"Європейська солідарність" наполягає на розслідуванні подій у музеї Гончара

Зеленський особисто телефонував у ДБР перед штурмом музею – Герасимов

"Це загроза для суспільства": директор Музею Гончара звернувся до поліції через незаконні дії ДБР