Штурм Музею Гончара
Штурм Музею Гончара Богдан Пошивайло

"Це загроза для суспільства": директор Музею Гончара звернувся до поліції через незаконні дії ДБР

Читайте по-русски
Музеї не мають бути об'єктом правового приниження та вандалізму з боку правоохоронних органів, наголошують у закладі

У Музеї Івана Гончара офіційно прокоментували штурм закладу силовиками ДБР, який відбувся у вівторок, 26 травня, під час презентації для преси колекції картин родини Петра та Марини Порошенків. Відповідний допис з'явився на сторінці музею у Facebook.

"Після презентації представники ДБР вторглися до виставкової зали музею. Вони заявили, що вчинили ці дії у зв'язку "з наявністю інформації про загрозу для майна та необхідністю врятування його". Проникнення у приміщення представниками ДБР відбулося без судового рішення та за відсутності згоди директора музею, який є матеріально відповідальним за збереження музейних цінностей, а також мистецьких творів з виставки, що на період перебігу потрапляють під облік музею. Представники ДБР заблокували вхід і перешкодили потраплянню директора до приміщення музею, зокрема до зали із виставкою", – обурюються в закладі.

У музеї наголосили, що слідчі увірвалися до будівлі, пошкодивши дві групи вхідних дверей. Директор музею вже подав заяву до Нацполіції щодо пошкодження державного майна та проникнення у приміщення без його дозволу.

Музей Гончара, наслідки штурму ДБР
Музей Гончара, наслідки штурму ДБРБогдан Пошивайло

Пізніше, завдяки наполегливій вимозі директора, представники ДБР таки впустили його до зали із виставкою.

Як повідомили в музеї Гончара, станом на вечір вівторка, 26 травня:

  1. Мистецькі твори були описані, визначені речовим доказом та передані директору НЦНК "Музей Івана Гончара" Петру Івановичу Гончару як відповідальному зберігачеві. Вони будуть зберігатися в музеї до вирішення їх юридичної долі, як і зберігались до свавільного вторгнення слідчих ДБР.
  2. Представниками ДБР за результатами проведеного несанкціонованого обшуку вилучені з експозиції документи, що підтверджують законне перебування колекції на території України. Вони були публічно виставлені до огляду, як правова підстава перебування цих картин у музеї.

"Ми стурбовані цією ситуацію, адже вона є загрозливою не лише для культурної сфери, а й для всього українського суспільства. Музеї за жодних обставин не мають бути об'єктом правового приниження та вандалізму з боку правоохоронних органів", – заявила адміністрація музею.

Попередній матеріал
Twitter уперше в історії позначив допис Трампа як недостовірний – президент образився і хоче помсти
Наступний матеріал
"УЗ" відкрила продаж квитків ще на 9 рейсів далекого прямування – перелік
Loading...