Штурм Музею Гончара
Штурм Музею Гончара ICOM Ukraine/Facebook

Вимагаємо від ДБР вибачень: в ІСОМ прокоментували штурм Музею Гончара

  Читайте по-русски
  Практика, коли правоохоронці вдираються силою до музеїв, має бути назавжди викорінена

  В Українському національному комітеті Міжнародної ради музеїв (ІСОМ) відреагували на штурм Музею Івана Гончара в Києві та засудили дії співробітників ДБР. Про це мовиться у повідомленні ІСОМ на сторінці у Facebook.

  У комітеті також наголосили, що дії представників ДБР вважають неприпустимими.

  "ІКОМ України не вважає можливим давати оцінку змісту кримінального провадження і діям його фігурантів, це – компетенція правоохоронних органів. Водночас подібні дії працівників ДБР підважують принцип верховенства права та підривають суспільну довіру", – зазначили в ІСОМ.

  Там нагадали, що співробітники ДБР застосували силу, аби увійти до виставкового приміщення музею: зламали двері, виштовхнули директора Петра Гончара і заблокували вхід. Що відбувалося всередині музею тоді – невідомо, адже всередину ані працівників музею, ані журналістів чи народних депутатів не пускали. Поліція ж обмежилася спостереженнями та прийняттям заяв від директора музею та інших осіб.

  "Музеї є публічним простором, місцем зберігання спільної спадщини і діалогу. Вони очікують від правоохоронних органів захисту і підтримки, а не агресії і насильства на межі актів вандалізму", – переконані представники комітету.

  Як відомо, востаннє правоохоронці вдиралися до приміщення музею силою в січні 2014 р. Ця практика має бути назавжди викорінена, наголосили в ІСОМ та додали: вимагають від керівництва ДБР принести вибачення Петру Гончару і провести службове розслідування інциденту.

  Як повідомляв 5.UA, ранком 26 травня Петро Порошенко презентував у Музеї Гончара колекцію 43 картин всесвітньо відомих художників. Саме через ці картини минулого тижня п'ятого президента викликали на допит до ДБР.

  Тоді ж вже по обіді ймовірні представники ДБР, так і не показавши ані адвокатам, ані народним депутатам, ані представникам ЗМІ жодних документів, які би доводили їхню приналежність до силового відомства та наявність ухвали суду на проведення слідчих дій, силоміць відкрили двері будівлі Національного центру народної культури "Музей Івана Гончара" і незаконно проникли всередину. Згодом співголова фракції "Європейська солідарність" Артур Герасимов повідомив, що силовики викрали митні декларації з Музею Гончара. 

  Попередній матеріал
  Зеленський і його команда опустилися до війни з музеями – Павленко
  Наступний матеріал
  Російські військові обстріляли позиції ЗСУ біля Водяного
  Loading...