Ігор Головань
Ігор Головань скріншот

Адвокат Порошенка подав низку заяв про злочин після штурму ДБР Музею Гончара

  Читайте по-русски
  За словами адвоката, силове захоплення Музею Гончара означає, що тепер озброєні люди можуть безпідставно вдиратися в будь-яку оселю чи офіс

  Співробітники ДБР, які вчора штурмували приміщення Музею Гончара в Києві, свідомо скоїли правопорушення. Про це заявив адвокат п’ятого президента Петра Порошенка Ігор Головань. Він повідомив, що вже подані заяви про злочин стосовно порушення цілої низки статей Кримінального кодексу України.

  За словами адвоката, силове захоплення Музею Гончара означає, що тепер озброєні люди можуть безпідставно вдиратись в будь-яку оселю чи офіс.

  "Вчора сталася, прямо скажемо, непересічна подія. Фактично під покровительством глави держави, гаранта Конституції і дотримання прав людини конституційні права фактично були скасовані. Звичайно, ми подали відповідні заяви про злочин стосовно перевищення прав і повноважень працівника правоохоронного органу, стосовно посадового підроблення, стосовно фальсифікації так званого протоколу обшуку, стосовно перешкоджання законній діяльності журналістів, стосовно перешкоджання діяльності народних депутатів, стосовно перешкоджання діяльності адвоката і ще ціла низка статей ККУ, які ті люди, які мали б захищати суспільство від злочинів, які вони скоювали самі тут, відкрито, перед камерами ЗМІ", – повідомив Ігор Головань.

  "Закон дає певні винятки для нагальних і дуже чутливих питань. Наприклад, закон дозволяє входити у приміщення при переслідуванні злочинців. Закон дозволяє заходити в приміщення без рішення суду для рятування майна. Наприклад, коли відбувається пожежа. Але ці виключення абсолютно чіткі, абсолютно зрозумілі кожному", – пояснює адвокат.

  "Працівників ДБР вчора під покровительством, як ми тепер розуміємо, найвищих посадовців нашої країни використали для скоєння серйозного правопорушення. Вони зламали двері і вдерлися у музейну установу під приводом того, що, начебто, їм ввижалося якимось чином, що картинам Петра Порошенка, які були в цьому музеї, загрожує якась небезпека і вони туди вдерлися, щоб ці картини рятувати. Таким чином вони виправдали це серйозне правопорушення – тобто проникнення в приміщення без ухвали суду", – наголосив адвокат.

  Він заявив, що це абсолютно брехлива підстава, яка не відповідає дійсності. Всі журналісти, які вчора знімали ці події, це бачили – зазначає Ігор Головань.

  "Головний герой, слідчий Дощенко, до речі, мав ще й недійсне посвідчення – там було неправильно зазначено його посаду і тому він так не хотів його показувати і тому він так не хотів представлятися ні журналістам, ні адвокатам, ні депутатам. Вони кілька разів відвідали зал, де відбулася виставка, де були розміщені картини. Вони абсолютно чітко розуміли, що там відбувається, в яких умовах зберігаються картини і вони абсолютно чітко розуміли і знали достеменно, що жодної загрози майну не існує", – констатував адвокат.

  "І тому цей злам дверей і проникнення в приміщення музею і проведення так званого невідкладного обшуку вони вчиняли умисно свідомо, розуміючи, що їхні дії незаконні. Всі журналісти і багато хто бачили, що слідчий Дощенко години зо дві ходив тут у дворі з мобільним телефоном біля вуха. І тут можна порівняти цю інформацію з уже сказаною про дзвінки з Офісу президента в ДБР. Тобто його чи примушували, чи вмовляли. І врешті-решт із застосуванням сили, із застосуванням фактично зброї, тому що погрожували озброєні люди, було здійснено цей ганебний напад, проведено незаконний обшук. Були фактично вкрадені документи, що підтверджували законність ввезення і придбання картин. До речі, було прямо заявлено, що картини вилучені і передані на зберігання в музей", – нагадав Ігор Головань.

  "На цьому правопорушення не скінчилися, оскільки, перевищивши свої повноваження, не зупинилися слідчі перед тим, щоб сфальсифікувати протокол обшуку. Обшук проводився десь години три. Я весь час як адвокат Петра Порошенка був присутній всередині в залі. Був присутній при обшуку. Неодноразово звертав увагу слідчих оперативних працівників ДБР і понятих на численні грубі порушення законодавства, які вони скоювали. Це викликало у слідчих істерику – вони кричали на мене, погрожували мені, погрожували, що виведуть мене з приміщення, де вони проводили цей незаконний обшук. І всі ці їхні дії зафіксовані на технічному записі, який вони самі і проводили. Якщо вони його знищать чи загублять – то є інші технічні записи, які доведуть всі ці факти, про які я веду мову", – розповідає адвокат.

  "Після того, як так званий обшук було доведено до кінця, слідчі ДБР втекли, відтіснивши мене силою. І, наскільки я тепер знаю, протокол було фальсифіковано.  В протоколі було зазначено, що я не був присутній під час обшуку, що ніхто жодних заяв при обшуку начебто не зробив, а відповідно до закону всім присутнім під час обшуку має бути надана можливість їхні заяви і зауваження внести до протоколу. Тобто протокол було сфальсифіковано, були порушені мої права як адвоката Петра Порошенка, були порушені права інших осіб, які були присутні при обшуку, які не були зазначені і яким не було надано можливості подати свої зауваження стосовно перебігу обшуку і законності", – заявив Ігор Головань.

  "Всі журналісти вчора бачили, як з цим фальсифікованим протоколом тікали працівники ДБР. Тому ми зараз маємо цей сумний і навіть страшний прецедент, коли фактично знівельовані права людини. Тобто кожний, вибачте, не сповна розуму працівник ДБР чи слідчий, чи поліцейський, може йому здатися в його мареннях, що у вашій квартирі чи в офісі відбувається щось небезпечне, він може спокійно вдертися і це буде з сьогоднішнього дня. Якщо ці люди, слідчий Дощенко і всі, хто з ним проводив цей незаконний обшук, не будуть серйозно покарані відповідно до тяжкості вчинених ними правопорушень, то це означатиме, що наші з вами оселі більше не захищені, що кожна людина в формі може вибити нам двері, як вони вибили їх у музеї, увірватися і вчинити обшук і забрати все, що їм сподобається", – застерігає Ігор Головань.

  "Ми говоримо про те, що слід обов’язково захистити наші права. Мова не про мене, не про Петра Порошенка, мова взагалі про права людини в Україні, про все наше суспільство", – наголосив адвокат.

  Попередній матеріал
  Понад тисячу кілометрів: Кулеба автомобілем поїде до Будапешта на зустріч
  Наступний матеріал
  Помилку виправили, посольство перепросило: французька газета оновила мапу, де Крим був "російським"
  Loading...