У Музеї Гончара
У Музеї Гончара eurosolidarity.org

Порошенко: обшук у Центрі Довженка, напади на Музей Гончара і на мовний закон – це наступ на все українське

  Читайте по-русски
  Дуже небезпечно, що нині влада суворо критикує нові норми Конституції щодо обов’язковості інтеграції в ЄС і НАТО, каже політик

  П’ятий Президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко з дружиною Мариною показали родинну колекцію картин, виставлену в Музеї Гончара, відомим українським мистецтвознавцям та діячам культури. При цьому політик зазначив, що чинна влада посилює наступ на все українське. Про таке повідомляється на сайті політичної партії.

  З експозицією ознайомилися директор Національного художнього музею Юлія Литвинець, український філософ Євген Бистрицький, письменник-казкар Сашко Лірник, народний артист України кобзар Тарас Компаніченко з дружиною Ніною, кінорежисер Ахтем Сеітаблаєв, директор Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

  "Наголошуємо, що це не є відкриття виставки, воно буде пізніше, коли уряд зніме карантинні обмеження. Це все буде відкрито для широкого загалу. Це дуже важливі роботи митців, більшість з них має безпосередній стосунок до України. У нас є декілька ідей, як це оформити. Воно буде ще доопрацьовуватися, і в першій декаді червня дасть нам цю можливість", – повідомив Петро Порошенко.

  "Часто-густо малоросійська влада не поділяє думок інтелігенції України, а творча інтелігенція України не поділяє думок малоросійської влади. Ми не намагалися і не будемо робити нічого політичного. Бо мова йде про прекрасне. Наголошую, що всі ці картини десятки або може сотні років перебували за межами України. Всі вони зусиллями нашої родини були повернуті в Україну і всі вони є предметом для широкого показу. Ми абсолютно не збиралися і не збираємось тримати це", – зазначив Петро Порошенко.

  Він подякував колективу Музею Гончара і зазначив, що шокуючі кадри, на яких ДБР за наказом влади без будь-яких законних підстав штурмує виставкову залу, тільки додали музею популярності серед українців.

  "Єдине позитивне, що зробила за останній тиждень влада – популяризувала музей. Це увійшло в усі новини, всі дізналися. На жаль, в непозитивному для України, але в позитивному для музею сенсі. І сьогодні запити на те, щоб відвідати музей, зросли в десятки разів. Ну, нехай хоч так", – іронізує Порошенко.

  Політик застеріг, що чинна влада посилює наступ на все українське і патріотичне. Про це свідчать і напад на Музей Гончара, і обшуки в Центрі Довженка, і намагання переглянути Закон про мову, і спроби ревізувати європейську та євроатлантичну інтеграцію України.

  "Не іронічно я сприймаю сьогоднішній обшук у Центрі Довженка. Не іронічно я сприймаю факти, коли з січня з держбюджету жодної копійки не надійшло в Центр Довженка, а вони прийшли з обшуками. Це спроба пограбувати або захопити Центр. І політично ми точно будемо стояти на захисті. Це дуже небезпечна тенденція, коли всім правоохоронним органам залишили фінансування, прокуратурі й іншим збільшили, а в культури забрали все. Розповсюджують брехню і дурницю. І про Український культурний центр, до речі, і тих, хто долучився до його створення. Думаю, не випадково за останній тиждень ми почули, що, виявляється, у нас дуже завищені квоти на українську мову в українському мистецтві, які запровадив Порошенко. Це народ запровадив", – переконаний п’ятий президент.

  Він зауважив: складається враження, що інших проблем, окрім закону про мову, влада не бачить.

  "Вони намагаються змінити закон про мову. Все у нас уже вирішено, тільки закон про мову... Дуже небезпечно, що вони зараз піддають суворій критиці зміни до Конституції, які провела наша команда, щодо обов’язковості інтеграції в ЄС і НАТО. Їм це теж заважає. Договорилися до того, що норми щодо інтеграції в ЄС і НАТО заважають миру", – констатує Петро Порошенко.

  "В цих умовах нам треба бути разом, нам треба любити Україну", – наголосив лідер "Європейської солідарності". Він також подякував дружині Марині за ідею цієї експозиції.

  "Я б дуже хотіла, щоб громадяни України також змогли після закінчення карантину прийти і подивитися. Це дуже важливо – піднімати культурний рівень, розвивати смак і підвищувати любов і гордість за Україну", – сказала Марина Порошенко.

  Попередній матеріал
  Володимиру Кличку повернули чемпіонські пояси, втрачені у бою з британцем Ф'юрі
  Наступний матеріал
  "Подружжям" можуть виявитися і гей-пари, і ґвалтівники" – дитячий омбудсмен про сурогатне материнство
  Loading...