Микола Кулеба
Микола Кулеба Микола Кулеба / Facebook

"Подружжям" можуть виявитися і гей-пари, і ґвалтівники" – дитячий омбудсмен про сурогатне материнство

  Читайте по-русски
  Також Микола Кулеба прирівняв сурогатне материнство до рабства

  Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба на своїй сторінці у Facebook розкритикував практику сурогатного материнства.

  "Реклама СМ, яка сьогодні всюди "кричить" нам про радісних батьків і щасливі сім'ї. Але вона не говорить нам про те, хто насправді ховається за красивим рекламним буклетом. Є випадки, коли сім'ї – фіктивні, коли "подружжям" можуть виявитися і гомосексуальні пари, і ґвалтівники", – написав дитячий омбудсмен.

  Він також відповів на критику у його бік щодо дискримінаційних висловлювань стосовно гомосексуальних пар.

  "Відповідно до законодавства України, скористатися послугами сурогатного материнства в Україні може подружжя, відповідно до Сімейного Кодексу України – це чоловік та жінка, шлюб яких зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. І тому ті особи, які не мають відповідного свідоцтва, йдуть на обман, щоб отримати дитину. Вони створюють фіктивні шлюби, підроблюють документи, йдуть на інші "схеми", щоб отримати дитину незаконним способом.

  При цьому вони порушують як законодавство України, так і законодавство тих країн, куди вивозять дитину. І Україна не має доступу до достовірної інформації стосовно всіх осіб, які користуються послугами сурогатного материнства. І подальшої долі дітей. Тут є безліч маніпуляцій і порушень, про які заявляють і представники посольств іноземних держав в Україні", – сказав омбудсмен.

  Він додав, що кожна особа має право обирати свій шлях життя, "але при цьому не порушуючи законодавство".

  Крім того, Кулеба зауважив, що права дітей також можуть опинитися під загрозою. Наприклад, батьки можуть відмовитися від дитини за наявності певних патологій розвитку.

  Також уповноважений президента України з прав дитини прирівняв сурогатне материнство до рабства.

  "По суті, це – експлуатація жінки. Рабство, на яке вона погоджується через бідність. І ніколи б не погодилася, якби не заробіток", – написав Микола Кулеба.

  Він зазначив, що за одним з договорів, який підписує сурогатна мати, вона має звітувати за кожен свій крок, бути готовою зустрітися з генетичними батьками, коли вони цього забажають, не має права плавати, користуватися транспортом, зобов'язана погоджувати всі свої дії. Також вона не має права на дитину, яку народила.

  "Згідно з пунктом 4.11, сурогатна мати повинна повернути всі кошти, витрачені на неї потенційними батьками, якщо на їхню вимогу за відсутності медичних протипоказань (які виявляє ця ж клініка) відмовиться від переривання вагітності", – додав омбудсмен.

  Як повідомляв 5.ua, у столичному готелі перебували 46 немовлят, які народилися від сурогатних матерів. Дітей не могли віддати іноземцям через карантин.

  Попередній матеріал
  Порошенко: обшук у Центрі Довженка, напади на Музей Гончара і на мовний закон – це наступ на все українське
  Наступний матеріал
  Екстрена меддопомога та лікарні "першої хвилі" забезпечені засобами захисту на 70% – Шмигаль
  Loading...

  День безпечного Інтернету: брифінг омбудсмена Миколи Кулеби

  ДТП з дитячим омбудсменом: водій мікроавтобуса вперше прокоментував інцидент

  Кулеба опублікував перше фото після ДТП

  ДТП з Кулебою: перші дані слідства вказують на вину омбудсмена – радник Авакова

  "Старший син – у комі": лікарі розповіли, в якому стані Микола Кулеба та його сини після аварії – включення

  Коментарі щодо стану здоров'я Миколи Кулеби та його сина після аварії – відео